Ponad 192 tys. zł na WOŚP

Skarbonki WOŚP

Tegoroczny efekt siemianowickiej zbiórki na rzecz WOŚP stanowi niemal podwojenie tego sprzed roku. Łącznie udało się w mieście zebrać ponad 192 tys. zł.

Najmłodsi siemianowiccy wolontariusze w liczbie 50 wyruszyli ze sztabu działającego przy Szkole Podstawowej 13. Dzieciaki zawsze traktują swoją orkiestrową misję z największą powagą i odpowiedzialnością i tak na przykład Julia pojawiła się gotowa do zbiórki już o godz. 6.30!

Nic dziwnego, że przy takiej determinacji tegoroczna kwesta Trzynastkowiczów przyniosła jeszcze większy – i to znacznie – efekt, niż w minionym roku. Z przyniesionych przez wolontariuszy puszek oraz z eSkarbonki wysypano ponad 26 tys. zł. A warto nadmienić, że e-skarbonka jeszcze nie jest zamknięta, ciągle trwają także licytacje.

Trzynastka grająca z WOŚP od jej zarania, ma wśród swoich wolontariuszy grono absolwentów szkoły, którzy co roku właśnie z tym sztabem nieustannie działają. To musi być jakiś magnetyzm, bo znamy też od kilku lat dzielnie kwestującego z tą grupą…pieska rasy york, który z pewnością przyciąga ręce do pogłaskania i oczywiście wrzucenia datku.

Potężny sztab Meritum niemal podwoił swoje ubiegłoroczne żniwo. Jedna z wolontariuszek przyniosła w swojej skarbonce aż 3 tys. 673,44 zł! Do puszek niesionych po ulicach miasta i tych stacjonarnych wolontariusze ogółem zebrali 88 tys 214 zł 22 gr ! Czynna nadal eSkarbonka zarejestrowała już ponad 24 tys zł. Z pewnością jeszcze powiększą zbiórkę Meritum trwające na Allegro licytacje. Na taki wynik zespołu Meritum niewątpliwie wpłynęło nie byle jakie wsparcie…kwestującego w jej szeregach dinozaura:)

Jak zawsze z zapałem przystąpił do pracy sztab Matei. Wspaniałym skutkiem jego działania i 125 wolontariuszy, krążących po mieście z puszkami jest suma 53 tys. 964 zł 43 gr, która zasila konto WOŚP. Miłym i wzruszającym akcentem zbiórki prowadzonej przez Mateję był udział sympatycznej rodziny z dwoma malcami. Jak się okazało ci siemianowiczanie mieli wielką wolę wzięcia udziału w zbiórce w charakterze wolontariuszy, ponieważ, jak wyznali, czują potrzebę odwdzięczenia się WOŚP-owi.

Nie tylko wolontariusze z trzech wymienionych sztabów grali z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Komenda siemianowickiego Hufca ZHP wraz z Siemianowickim Centrum Kultury przygotowała w hali KS Michał wydarzenie, w którym wzięło udział wiele zespołów siemianowickich szkół i placówek kulturalnych, gdzie oprócz koncertów i pokazów tanecznych odbył się również turniej sportowy, a temu wszystkiemu towarzyszyły licytacje i zbiórka pieniędzy.

„Atrakcji dla małych i dużych nie było mało, dzieci z siemianowickich przedszkoli i gromad zuchowych brały udział w turnieju sportowym – skakanie w workach, strzelanie z łuku, gra w dwa ognie okazały się być wyzwaniem – sami uczestnicy turnieju uznali, że wygrana w zbijaka nie była taka łatwa.

Po części sportowej, koncerty swoim występem rozpoczął zespół taneczny Kleks – tuż potem na scenę wkroczyli znów najmłodsi. Gdy występy przedszkolaków, uczniów, absolwentów, harcerzy i zuchów się zakończyły, scenę zajęli kolejni siemianowiccy wykonawcy. Wkroczyły do akcji zaproszone przez nas zespoły, zaczynając od zespołu Calemnt – dwóch dziewczyn z dwoma gitarami i niesamowitym brzmieniu, przez zespół wokalny Not Today z niezwykłą energią – było ich tak dużo i tak się ruszali podczas koncertu, że cudem na scenie się zmieścili. Aż po naszą gwiazdę wieczoru… Full Light, tych kilkoro artystów wprowadziło publiczność w prawdziwie rockowy nastrój, a ile osób skakało pod sceną to wiedzą tylko ci, którzy byli.” – mówi Monika Giluk z siemianowickiej Komendy Hufca ZHP.

Ukoronowaniem tej jedynej w roku niedzieli, wielkiej mobilizacji dla wspólnego dobra, było światełko do nieba, które rozbłysło o godz. 20.00.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216

foto: Fotografie ze zbiorów uczestników Finału WOŚP