Jakub Skorupa z koncertem w SCK – Bytków

Plakat zapraszający na koncert Jakuba Skorupy z zespołem w SCK - Bytków
Plakat zapraszający na koncert Jakuba Skorupy z zespołem w SCK – Bytków

Siemianowickie Centrum Kultury – Bytków zaprasza w czwartek 27 kwietnia o godzinie 19.00 na koncert Jakuba Skorupy z zespołem.

Jakub Skorupa to pochodzący ze Śląska wokalista, gitarzysta i autor tekstów – z zamiłowania do łączenia gatunków muzycznych i doświadczeń życiowych. Nalewał piwo na biesiadach górniczych, handlował samochodami, produkował filmy korporacyjne, a nawet napisał sztukę teatralną „Życie męczy”. W międzyczasie wypowiedzenie z korpo napisał wierszem, żeby tworzyć muzykę.

Jak mówi, obserwuje rzeczywistość i opowiada o tym, co widzi i czuje. Okrzyknięty nadzieją roku 2021 po wydaniu debiutanckiego singla „Pociągi towarowe”, utwór zapewnił mu 3. miejsce w plebiscycie Sanki 2021. W lecie 2021 roku wraz z zespołem wystąpił na Scenie 357 na Męskim Graniu w Krakowie. W 2022 roku nakładem Def Jam/Universal ukazał się jego debiutancki album.

7 lutego br Jakub Skorupa został Muzycznym Odkryciem Roku, podczas gali wręczania Bestsellerów Empiku 2023.

Bilety w cenie: I pula: 49 złotych / II pula: 69 złotych dostępne są w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=2802

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński