Magiczna BOKKA w SCK – Bytków

Na scenie SCK - Bytków muzycy zespołu BOKKA. Na scenie, nad muzykami wisi ogromny, biały księżyc
Na scenie SCK – Bytków muzycy zespołu BOKKA. Na scenie, nad muzykami wisi ogromny, biały księżyc

Zespół BOKKA zagrał w minioną sobotę niesamowity koncert w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków. Koncert był częścią ogólnopolskiej trasy APOCALYPSE AFTERPARTY Tour. Jako support wystąpiła młoda artystka Ania Leon, będąca dark popowym odkryciem 2022 roku.

BOKKA to jeden z najbardziej zaskakujących i oryginalnych zespołów na polskiej scenie muzycznej. Muzycy od początku kariery występują w maskach i nie wiadomo kto się za nimi kryje. Ich koncerty to nie tylko fantastyczna muzyka, ale też niesamowite wizualnie widowiska. W 2022 roku BOKKA powróciła w nowej odsłonie, prezentując tajemniczy i apokaliptyczny album „Blood Moon”. Na scenie podczas koncertu królował ogromny księżyc, a równie istotną co muzyka rolę ogrywało klimatyczne oświetlenie sceniczne, budujące dramaturgię i napięcie.

Fani z całego Śląska, którzy zapełnili salę SCK – Bytków przyjęli zespół entuzjastycznie i świetnie się podczas koncertu bawili. Był to jeden z tych koncertów, które na długo zostaną w naszej pamięci.

Na scenie Ania Leon z zespołem, supportująca zespół Bokka podczas koncertu w SCK - Bytków
Na scenie Ania Leon z zespołem, supportująca zespół Bokka podczas koncertu w SCK – Bytków
Na scenie SCK - Bytków, skąpani w zielonym świetle scenicznym stoją muzycy zespołu Bokka. Pod sceną fani
Na scenie SCK – Bytków, skąpani w zielonym świetle scenicznym stoją muzycy zespołu Bokka. Pod sceną fani
Na scenie SCK - Bytków, w czerwono-pomarańczowym świetle scenicznym stoją muzycy zespołu Bokka. Nad nimi wisi ogromny księżyc
Na scenie SCK – Bytków, w czerwono-pomarańczowym świetle scenicznym stoją muzycy zespołu Bokka. Nad nimi wisi ogromny księżyc

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński
foto: Monika Bilska