Wernisaż wystawy plakatu Artura Szczyrbowskiego pt. „HOMEBOY”

Plakat promujący wydarzenie. Postać o czerwonej rozciągniętej i rozmazanej twarzy. Po lewej stronie napis „HOMEBOY” stylizowany na graffiti
Plakat promujący wydarzenie. Postać o czerwonej rozciągniętej i rozmazanej twarzy. Po lewej stronie napis „HOMEBOY” stylizowany na graffiti

Zapraszamy na wernisaż wystawy plakatu Artura Szczyrbowskiego pt. „HOMEBOY”.

Już 21.04.2023 r. godz. 18.00 w Muzeum Miejskim w Siemianowicach Śląskich.

Artur Szczyrbowski – urodzony w Siemianowicach Śląskich absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, były student pracowni projektowania plakatu profesora Romana Kalarusa, adiunkt dr hab. Moniki Starowicz i mgr. Filipa Cieślaka, za sprawą których odkrył swoje zamiłowanie do polskiej szkoły plakatu.

Laureat wielu konkursów i nagród, w tym nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w konkursie na plakat o tematyce związanej z ochroną własności przemysłowej, pierwszej nagrody konkursu na plakat promujący Legnicką Akademię Filmową. Uczestnik 26 oraz 27 edycji Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach.

Artur Szczyrbowski to artysta młodego pokolenia twórca plakatów. Wychowanek profesora Tomana Kalarusa. W obecnej dobie, czasach grafiki cyfrowej twórczość autora wystawy zasługuje na specjalną uwagę, albowiem odrzuca on środki powszechnie stosowane, teoretycznie ułatwiające proces twórczy będąc wiernym tradycyjnym metodom.

Artur w swoich projektach nie używa komputera, wybiera ołówek i farby, co jest obecnie niebywałą rzadkością, oddając tym samym hołd tradycji.

W prezentowanej twórczości można dostrzec inspiracje zarówno Polską Szkołą Plakatu, jak i mającym silną pozycję na świecie plakatem japońskim.

– Bartłomiej Kozłowski, kurator wystawy.

Autor:

  • Patryk Leszner – Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich

wprowadzający: Jan Litwiński