Festiwal Dzieci i Młodzieży – strzał w dziesiątkę siemianowickiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej

W ostatnią sobotę miesiąca (27.05) na siemianowickim Rynku Miejskim odbył się Festiwal Dzieci i Młodzieży. Imprezę zorganizował Ośrodek Interwencji Kryzysowej (OIK). Przypomnijmy – ta miejska placówka jest wielofunkcyjnym ośrodkiem wsparcia, świadcząca pomoc osobom, które znalazły się w sytuacji kryzysowej na skutek zdarzeń losowych, sytuacji rodzinnych czy trudnych przeżyć osobistych.

Impreza, którą swoim patronatem objął Prezydent Siemianowic Śląskich, Rafał Piech, przyciągnęła tłumy mieszkańców. Była również okazją do zapoznania się z ofertą zarówno OIK-u jak i Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego dla Dzieci. Współorganizatorami byli również: Siemianowickie Centrum Kultury, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie a także Młodzieżowy Dom Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich, który zadbał o aranżację wokalną. Młodzi wykonawcy dopisali. Ich żywiołowe występy były głośno oklaskiwane przez publiczność.

– Nasza młodzież zawsze bardzo chętnie występują na wszystkich miejskich imprezach, na których ma okazję zaśpiewać dla innych – mówi Bogumiła Kliś, instruktor zajęć wokalnych MDK Jordan. – Bywa, że takich występów w ciągu roku mają nawet około sześćdziesięciu – dodaje.

O oprawę artystyczną festiwalu zadbali również podopieczni Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego dla Dzieci w Siemianowicach Śląskich oraz dzieci ze świetlicy środowiskowej prowadzonej przez OIK, którzy przygotowali występy zarówno wokalne jak i taneczne.

Wśród gości nie zabrakło również Adama Cebuli, Przewodniczącego Rady Miasta Siemianowic Śląskich, Beaty Gałeckiej, Drugiej Zastępcy Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Adama Skowronka, Sekretarza Miasta oraz Katarzyny Wantuły, siemianowickiej artystki, która swoim występem uświetniła sobotnie popołudnie na Rynku Miejskim

– Joanna Bogacka i Aleksandra Krążek, pedagożki, które na co dzień zajmują się świetlicą OIK-u,  starały się by wszystko było zapięte na ostatni guzik – mówi Joanna Maj, rzecznik Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Siemianowicach Śląskich. – I trzeba przyznać, że się udało, bowiem frekwencja dopisała a uśmiechnięte miny dzieciaków są dowodem na to, że nasz festiwal przypadł im do gustu – dodaje.

Nie mogło być inaczej, skoro na najmłodszych – prócz występów – czekały dmuchańce, wata cukrowa oraz popcorn, który zapewniła Fundacja Piastun. Do zabaw zaś zachęcały maskotki – policyjny Sznupek oraz strażniczka Tosia. Ci którzy chcieli na moment odpocząć od tańca i zabaw, mogli pooglądać grafiki i rysunki autorstwa podopiecznych OIK-u, MDK Jordan i Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej oraz Zespołu Placówek Wsparcia Dziennego.

To nie był koniec atrakcji. Dzięki życzliwości Komendy Miejskiej Policji w Siemianowicach Śląskich, która przygotowała specjalne stoisko, dzieciaki mogły przymierzyć specjalistyczne elementy policyjnych strojów, w których chętnie się fotografowały. Nie tylko policjanci czuwali nad bezpieczeństwem uczestników imprezy. Obecni byli również funkcjonariusze straży miejskiej oraz strażacy z siemianowickiej Komendy Miejskiej PSP.

To był zdecydowanie udany dzień, a wszystkim, którzy się do tego przyczynili, serdecznie dziękujemy – mówi Joanna Maj.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Rafał Jakoktochce