Tomasz Dzierga wystartował

Tomasz Dzierga udziela wywiadu TVP 3

Trzy, dwa, jeden, start i pojechali. Dziś dokładnie o godzinie 10.03 spod bloków na ul. Wróbla 3 (ale również sąsiednich nr domów) ruszył pan Tomasz Dzierga w swoją trzecią charytatywną wyprawę „Ja jadę – Ty pomagasz”. Podczas dzisiejszego pikniku, który trwał od godziny 8, pojawiło się wiele stanowisk i atrakcji przygotowanych przez firmy, organizacje pozarządowe, służby mundurowe. Można było zobaczyć: wóz Rosomak, szybkie samochody, symulator wypadkowy. Wspierający akcje zapewnili ciepłe kiełbaski, kawę, słodkie poczęstunki. Mimo obaw o pogodę okazało się, deszcz ominął poranek. Uczestnicy bardzo dobrze się bawili, do rozgrzewki w rytmie muzyki zachęcał Wiesław Stręk z MOSiR Pszczelnik, pojawiły się grupy dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych. Była również Weronika z rodziną, m.in. dla której prowadzona jest zbiórka. Pana Tomasza odprowadzali  rodzina, członkowie stowarzyszenia Ja jadę Ty pomagasz, przedstawiciele stowarzyszeń oraz firm wspierających tę akcje. 
Na stronie facebookowej stowarzyszenia „Ja jadę – Ty pomagasz” będą dostępne relacje z wyprawy https://www.facebook.com/jajadetypomagasz.  Czekamy na pierwsze wiadomości. 
Przez cały czas przygotowywania się do wyprawy oraz jej trwania uruchomiony jest na profilu Facebookowym bazarek na którym można nabyć wiele ciekawych i interesujących przedmiotów, dochód w całości zasila tegoroczną zbiórkę. Zebrane środki zostaną w połowie przekazane dla Weroniki z Siemianowic Śląskich na pokrycie kosztów leczenia i rehabilitacji oraz dla starszego pana Mirosława z Turowów. Chętnych do wsparcia potrzebujących zachęcamy do wpłaty, informacje o zbiórce dostępne na portalu www.zrzutka.pl „Ja jadę – Ty pomagasz – sezon III”, czyli rowerem 4100 km do Grecji dla Weroniki z Siemianowic Śląskich i Mirosława z Turowów!!! – bezpośredni odnośnik https://zrzutka.pl/4vdg2j 

Autor:

  • Elżbieta Nieszporek | Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych
wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska
foto: Wojciech Mateusiak