Życzenia dla Hutników

Szanowni Państwo,

w Dniu Hutnika pragnę złożyć serdeczne życzenia siemianowiczanom niegdyś pracującym w Hucie Jedność, nadal czującym się jedną rodziną, której patronuje św. Florian.

Nasza Huta zajmowała w Siemianowicach Śląskich szczególne miejsce, była w zaraniu swoich dziejów urbanistyczną kolebką miasta. Nie tylko wyznaczyła jego układ, ale – co zawsze wspominamy – z czasem budowała je, wznosząc domy mieszkalne i obiekty ważne dla kultury, sportu czy zdrowia. Tak, jak hartowała się w Hucie stal, tak kształtowała się poprzez jej istnienie znacząca część mieszkańców Siemianowic Śląskich.

W Dzień Hutnika, chcę wyrazić naszą pamięć o Was, o Waszym ogromnym wkładzie w oblicze naszego miasta, w to kim są dzisiejsi siemianowiczanie – Wasi synowie, córki, czy wnuczęta.

To Wy wpajaliście im wartości, określające obecne społeczeństwo miasta.

Siemianowickim Hutnikom i Hutniczym Rodzinom życzę dumy z dorobku wielu wcześniejszych lat, kiedy to dzięki Wam biło serce Huty, a zarazem naszego miasta. Życzę także abyście tamtejszy etos pracy nieśli dalej z godnością przez życie a także zdrowia i nieustannej opieki św. Floriana.

Rafał Piech
Prezydent Miasta

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska