Festyn Rodzinny w SP3

Dzieci bawiące się w trakcie Festynu Rodzinnego.

Po kilku  latach przerwy spowodowanej pandemią społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 wróciła do tradycji wspólnej zabawy i w pogodne popołudnie 2 czerwca zorganizowała Festyn Rodzinny, który obfitował w wiele atrakcji. Wśród naszych gości swoją obecnością zaszczycili nas: Beata Gałecka, Druga Zastępca Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Grzegorz Mól, Radny Miasta, Krzysztof Nos, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu oraz Alicja Stysz-Adamska, Prezes Oddziału ZNP w Siemianowicach Śl.

Pierwsza część uroczystości pod hasłem Festiwal Biegowy promowała aktywność fizyczną. Uczniowie, a także ich rodziny, wzięli udział w biegach przełajowych w  kilku  kategoriach.  Najlepszych biegaczy uhonorowano dyplomami  i medalami.

Drugą część  festynu – ku zaskoczeniu wszystkich obecnych – rozpoczęło bicie zegara znajdującego się na wieży budynku szkolnego. Niespodzianka była tym większa, że  – jak  się dowiedzieliśmy – ostatnio  zegar wybijał godziny kilkadziesiąt lat temu, jeszcze przed II wojną światową.

Wkrótce po tym na scenie mogliśmy podziwiać m.in.  występy taneczne oraz wokalne naszych uczniów, a także koncert zaprzyjaźnionego z naszą szkołą zespołu muzycznego z II LO im. Jana Matejki. Na terenie boiska szkolnego stoisko Kreatorni prezentowało piękne rękodzieło uczniów oraz  nauczycieli. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kąciki gier i zabaw, jak: Koło Fortuny, bańki mydlane, malowanie twarzy i zaplatanie warkoczyków, a także fotobudka, dzięki  której można było wrócić do domu z pamiątkowym zdjęciem. Animatorzy z ZSTiO Meritum razem z Meritkiem wspierali organizację zabaw dla najmłodszych.

Amatorzy dobrego jedzenia mieli okazję skosztować m.in.: pysznych wypieków, kiełbasek z grilla czy  owocowych galaretek.  W ramach ekologicznej misji  wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przeprowadzili krótką prelekcję na temat filozofii Zero Waste i zasady 5R oraz przygotowali ekologiczne stoisko, gdzie można było otrzymać worek na zakupy pochodzący z recyklingu oraz wymienić się nieużywanymi książkami.                                         

Wspaniała zabawa możliwa była dzięki dużemu zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy tym, którzy pomagali  przy organizacji festynu: nauczycielom, rodzicom, uczniom oraz wszystkim pracownikom szkoły.

Autor:

  • Dorota Banasik, Szkoła Podstawowa nr 3 w Siemianowicach Śląskich

wprowadzający: Rafał Jakoktochce
foto: archiwum SP3