Kolorowe święto radości i uśmiechu

Muzyczna Zabawa z Kolorami – to jedna z wielu atrakcji przygotowanych dla naszych najmłodszych mieszkańców.

Wiele atrakcji czekało na najmłodszych mieszkańców naszego Miasta, którzy w minione sobotnie (3.06) popołudnie pojawili się na terenie MDK im. H. Jordana na imprezie z okazji Dnia Dziecka.

Na buziach przybyłych dzieci widać było uśmiech i szczęście, bowiem organizatorzy przygotowali to wszystko co najmłodsi siemianowiczanie lubią najbardziej – nie zabrakło animowanych gier i zabaw, dmuchańców, malowania tatuaży, ślicznych kolorowych warkoczyków, a także waty cukrowej i popcornu. Sporym zainteresowaniem cieszyły się także maskotki – sportowy Tygrysek, Lew “Meritek” (pojawiający się wszędzie tam, gdzie przy organizacji imprezy pomagają wolontariusze z ZSTiO “Meritum”) oraz wiewiórka Tosia (maskotka siemianowickiej Straży Miejskiej) – które chętnie pozowały do zdjęć z dziećmi i ich opiekunami. Jak zawsze dużym zainteresowaniem cieszyły się również stanowiska przygotowane przez siemianowicki oddział WOPR oraz Komendę Miejską Policji w Siemianowicach Śląskich wspomaganą przez Stowarzyszenie Emerytowanych Policjantów.

Gwoździem programu była wspaniała, muzyczna zabawa z DJ i …kolorami holi, które raz za razem były wyrzucane w powietrze przez uczestników zabawy, tworząc magiczną, kolorową aurę, a zgromadzone dzieci które wzięły udział w naszej zabawie wprawdzie nie wyszły z Jordanu czyste, ale na pewno szczęśliwe 🙂                                                                                                       

– Cieszymy się bardzo, że udało się przygotować cały cykl imprez dla najmłodszych z okazji ich święta – tegoroczne miejskie obchody Dnia Dziecka trwały bowiem od 1 czerwca a skończyły się w miniona niedzielę (4.06). Przede wszystkim – co najistotniejsze przy plenerowych przedsięwzięciach – dopisała pogoda, a co za tym idzie dopisała też frekwencja – było mnóstwo uśmiechu, radości i zabawy, a dokładnie o to nam chodziło – podsumowała Beata Gałecka,  zastępca prezydenta miasta Siemianowice Śląskie. – Bardzo dziękuję wszystkim którzy pomogli w organizacji tej imprezy – wydziałowi kultury i sportu  oraz wydziałowi polityki społecznej naszego urzędu, MDK im. Henryka Jordana, Siemianowickiemu Centrum Kultury, MOSiR-owi „Pszczelnik”, ekipie Fundacji Piastun, siemianowickiemu WOPR-owi, tutejszej KMP oraz jak zwykle naszym kochanym, niezastąpionym wolontariuszom z siemianowickich szkół ponadpodstawowych – Śniadka, Matei i Meritum – dodała.

Galeria Muzycznej Zabawy z Kolorami

Autor:

  • Wydział Kultury i Sportu

    Krzysztof Nos

    k_nos@um.siemianowice.pl

    (32) 7656293

wprowadzający: Rafał Jakoktochce
foto: Rafał Jakoktochce