Animacje na Przełajce w ramach współ/kultury

Plakat promujący cykl Rozbawiona Przełajka
Plakat promujący cykl Rozbawiona Przełajka

Jak być może już Państwo wiedzą, Siemianowickie Centrum Kultury bierze obecnie udział w programie Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne Narodowego Centrum Kultury w Warszawie. Projekt, który realizujemy w ramach tego programu, nazwaliśmy „współ / kultura, vol. 3”. Pierwszy etap projektu zamknęliśmy z końcem czerwca. Obecnie wkraczamy w drugi etap i rozpoczynamy realizację inicjatyw lokalnych, które mieszkańcy Siemianowic zgłosili w konkursie (więcej o projekcie: www.wspolkultura.siemck.pl ).

Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsze wydarzenie z cyklu „Rozbawiona Przełajka” (pomysł zgłoszony i realizowany wspólnie z SCK przez Magdalenę Wróblewską-Żalik).

Rozbawiona Przełajka” to cykl plenerowych wydarzeń animacyjnych oraz rekreacyjnych dla rodzin z dziećmi; inicjatywa ma na celu kulturalną aktywizację mieszkańców dzielnicy Przełajka oraz integrację społeczną w przestrzeni wspólnej.

Centralnym punktem inicjatywy będą zabawy dla osób w różnym wieku, które zostały stworzone w nawiązaniu do lokalnych legend i historii regionu. Jako wydarzenia towarzyszące blokom animacyjnym zaplanowano: zajęcia fitness z profesjonalnym trenerem, strefę gier planszowych prowadzoną przez działający w SCK Klub Gier Planszowych. Bardziej szczegółowy rozkład prezentuje się tak:

1) Wydarzenie 1 – 6 sierpnia, g. 16.00 – 18.00 – pokaz baniek mydlanych; zabawy z chustą animacyjną; turnieje zespołowe + strefa gier planszowych + strefa fitness

2) Wydarzenie 2 – 12 sierpnia, g. 16.00 – 18.00 – pokaz baniek mydlanych; konkurencje zespołowe; łowienie rybek; sztafeta rodzinna; zabawy taneczne + strefa fitness

3) Wydarzenie 3 – 13 sierpnia, g. 16.00 – 18.00 –pokaz baniek mydlanych; gra terenowa “Skarb Pistulki”; zabawy taneczne; gra w “Wartownika” + strefa fitness dla starszej młodzieży i dorosłych.

Wydarzenia w ramach inicjatywy przeprowadzone zostaną w zrewitalizowanej przestrzeni tzw. “Brodzika” (kompleks sportowo-rekreacyjny zlokalizowany przy ul. Rzecznej). Udział w nich jest bezpłatny. W razie niepogody w którymś z terminów – wydarzenie tego dnia się nie odbędzie, a o nowym terminie poinformujemy niebawem.

Autor:

  • Radosław Matysek – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński