Jubileusz I LO im. Jana Śniadeckiego

Budynek I LO, otoczony żelaznym ogrodzeniem, z drzewami bez liści
Budynek I LO

Nadchodzą dni, które z pewnością zaznaczone są w kalendarzach wszystkich, którym I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, bliskie jest sercu. Zainaugurowany 1 kwietnia br. Jubileusz 100-lecia szkoły z początkiem września przyniesie kilka godnych odnotowania wydarzeń.

Pierwszym z nich będzie uroczysta Gala jubileuszowa na którą zaproszeni zostali przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, oświatowych, a także reprezentanci instytucji współpracujących z I LO. W czasie uroczystości szkoła otrzyma nowy sztandar ufundowany przez Prezydenta Miasta, zostaną wręczone statuetki “Diamentowy Laur I LO” i “Złoty Laur I LO” oraz podziękowania. Uroczystość uświetnią występy kwartetu smyczkowego A.Quartet oraz szkolnego zespołu Kawiarenki Literacko-Teatralnej “TO i OWO”.

2 września br. zaplanowany jest jako Dzień Absolwenta. Po mszy w kościele parafialnym Krzyża Świętego, która rozpocznie się o 9:30, ulicami Śląską, Śniadeckiego i Wyspiańskiego nastąpi przemarsz Absolwentów z orkiestrą do budynku szkoły. Następnie w gmachu I LO odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica poświęcona współzałożycielowi i pierwszemu dyrektorowi szkoły – ks. dr. hab. Józefowi Jelicie i przez najbliższe kilka godzin Absolwenci zarówno I LO, jak i działającego również tutaj przez wiele lat Liceum Ekonomicznego, będą mieli okazję spotkać się ze swoimi koleżankami i kolegami ze szkolnej ławy. W tym samym czasie odbędzie się w sali gimnastycznej I LO promocja monografii szkoły “Siemianowickie ‘Ateny’” autorstwa dr. hab. Zdzisława Janeczka, spotkanie poprowadzi red. Beata Tomanek. W trakcie Zjazdu Absolwentów będzie możliwość skorzystania ze stoisk cateringowych. Intensywny w program i pod względem wrażeń dzień zakończy Bal Absolwenta, który odbędzie się w Centrum Konferencyjno-Bankietowym “U Ostrowskich”.

Wszystkich tych, którym “Śniadek” jest bliski sercu zapraszamy do udziału w uroczystościach jubileuszowych!

Agata Krzysztofik

Harmonogram

1 września 2023

  • uroczysta Gala Jubileuszowa (dla zaproszonych gości),

2 września 2023

  • 9:30 – msza w kościele parafialnym Krzyża Świętego,
  • ok. 10:30 – uroczysty przemarsz z placu kościelnego przy kościele Krzyża Świętego ulicami Śląską, Śniadeckiego i Wyspiańskiego,
  • 11:00 – 14:00 – Zjazd Absolwentów w budynku I LO,
  • odsłonięcie tablicy poświęconej ks. dr. hab. Józefowi Jelicie,
  • promocja monografii szkoły “Siemianowickie ‘Ateny’” autorstwa dr. hab. Zdzisława Janeczka (poprowadzi red. Beata Tomanek),
  • 19:00 – Bal Absolwenta
Baner promocyjny

Autor:

  • Michał Szwestka, I LO

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska