Potrzebny młodszy wychowawca

Logo: domek z uśmiechem i serduszkiem nad kominem
Logo WPOW

Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza w Siemianowicach Śląskich ul.Dąbrowskiego 13 sprawująca całodobową opiekę nad dziećmi poszukuje osób chętnych do pracy na stanowisku młodszego wychowawcy w pełnym wymiarze czasu pracy.

Wymagania niezbędne na to stanowisko:

  • Wykształcenie wyższe (licencjat lub mgr) na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie
  • lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą
  • lub na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji
  • lub na dowolnym kierunku oraz przygotowanie pedagogiczne uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela

W chwili obecnej Nasze placówki są stworzone na wzór domu, liczą od 6 do maksymalnie 12 dzieci. Naszym celem jest przygotować je, pomimo ich problemów i przeszłości
do samodzielnego i optymalnego funkcjonowania w społeczeństwie, dlatego jako wychowawcy sprzątamy razem z nimi, gotujemy, robimy zakupy, uczymy się i po prostu wspieramy, wychowujemy.

Dlatego też szukamy ludzi gotowych do pracy zarówno w aspekcie fizycznym jak również gotowych do rozwoju w zakresie emocjonalnym. Emocje odgrywają w naszej pracy bardzo istotną rolę i stanowią obszar bardzo wielu napięć, umiejętność pracy z nimi jest jednak podstawą
w pomocy Naszym wychowankom, w pracy nad ich ograniczeniami i problemami. Potrzebujemy osób mocno zaangażowanych, pragnących się doskonalić zawodowo, odpowiedzialnych i rozumiejących potrzeby innych osób.

Wychowawców w pracy wspierają specjaliści: pedagog, psycholog, pracownik socjalny
oraz dyrekcja placówki. Pracownicy uczestniczą w opłacanych przez placówkę superwizjach. Nasz model pracy jest też bardzo mocno oparty na pracy zespołowej w zespole wychowawczym oraz na współpracy z różnymi instytucjami (szkoły, przedszkola, ośrodki pomocy, ośrodki terapii, ośrodki medyczne itp.).

Osoby, które podejmą zatrudnienie mogą liczyć na umowę o pracę na czas określony z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony, wynagrodzenie zasadnicze w wysokości od 4400 zł do 4600 zł stawka zasadnicza brutto + dodatek stażowy oraz dodatek za pracę w godzinach nocnych, nagrodę roczną, trzynastą pensję, dodatkowe świadczenia socjalne oraz możliwość rozwoju zawodowego.

Zatem jeżeli po przeczytaniu powyższego są Państwo zainteresowani pracą w naszej jednostce zapraszamy do przesyłania zgłoszeń w formie CV na adres: sekretariat@pow1.siemianowice.pl lub telefonicznie 32 720-38-47.

Autor:

  • Izabela Sikora, WPOW

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska