Sierpniowy Głos Miasta już jest!

Głos Miasta nr 8

Szanowni Państwo, już od dziś do Waszych skrzynek kolportowany będzie sierpniowy numer „Głosu Miasta”. Z pewnością każdy, kto poświęci kilka minut na jego przejrzenie, znajdzie coś interesującego.

Na stronie 2. informujemy o zapisach na zajęcia Uniwersytetu Trzeciego Wieku i kolejnej edycji programu pod nazwą „Korpus Wsparcia Seniorów”.

Na stronie 3. przeczytacie natomiast o Międzynarodowym Dniu Sprzątania Świata oraz o specjalnej Karcie PSZOK, którą można otrzymać w Wydziale Gospodarki Komunalnej. Jej posiadanie przyśpieszy i ułatwi oddawanie odpadów komunalnych do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów.

Strony 4 i 5 poświęcone są jak zwykle inwestycjom prowadzonym na terenie miasta.

Na stronie 6. znajduje się relacja z wydarzenia wmurowania pamiątkowego kamienia węgielnego pod budowę nowoczesnej walcowni w Siemianowicach Śląskich.

Na stronie 7. zapraszamy przedsiębiorcze kobiety na spotkanie biznesowe, natomiast równie przedsiębiorczą młodzież – do wzięcia udziału w konkursie „Firma na Start”. Można tu także znaleźć dobrą informację dla najemców lokali użytkowych, którzy chcieliby wykupić wynajmowany lokal.

Stronę 8. poświęcamy sprawie pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej. Podajemy garść przydatnych porad, ale również adresy placówek, które pomogą ofiarom przemocy domowej. Na tej samej stronie Wydział Gospodarki Lokalowej Urzędu Miasta podaje kilka rozwiązań, aby pozbyć się lub też zmniejszyć zadłużenie czynszowe.

Na stronie 9. przedstawiamy listę pozytywnie zaopiniowanych projektów w Budżecie Obywatelskim na 2024 rok, a także zapraszamy tych wszystkich z Państwa, których interesuje oszczędność energii, ekologiczne rozwiązania i zmniejszenie kosztów związanych z energią zapraszamy na bezpłatne spotkania z ekodoradcą.

Na stronie 10. opisujemy kolejny oddział Szpitala Miejskiego. Tym razem pod lupę redaktora Rafała Jakoktochce trafia Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Dowiemy się między innymi o ciekawej współpracy oddziału z siemianowicką „oparzeniówką”.

Na stronie 11. przedstawiamy Państwu Barbarę Kruczek. Pani Barbara objęła rolę sekretarza w gminnym programie rewitalizacji w Siemianowicach Śląskich. Jakie ma w związku z tym plany? Dowiecie się z wywiadu.

Na stronie 12. rozmowa z kierownikiem Pływalni Miejskiej Aleksandrą Lipko-Firlus o naszej badyhali, która mogłaby nie istnieć, gdyby nie zaangażowanie prezydenta miasta i mieszkańców w odnowienie tego pięknego zabytkowego basenu. Poniżej wysyłamy do Państwa zaproszenie na Piknik Militarny z Rosomakiem.

Na stronie 13. opisujemy działania stowarzyszeń związane ze zdobywaniem grantów. Pozyskane środki wykorzystują na edukacyjne wycieczki po Polsce. Zapraszamy także na uroczystości związane z jubileuszem 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego oraz na spacer historyczny po dzielnicy Przełajka.

Strona 14. to zaproszenia na wydarzenia organizowane przez naszą Miejską Bibliotekę Publiczną. Biblioteka zaprasza na Siemianowickie Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” oraz na spotkanie z Leszkiem Naziemcem, który podzieli się wiedzą, jak wspierać rozwój psychoruchowy dziecka w zgodzie z naturą. Ciekawym wydarzeniem mogą być również „Podcasty na żywo” w Parku „Pszczelnik”, organizowane przez Stowarzyszenie Kobiet o Wielkiej Mocy.

Na stronie 15. chwalimy się sukcesami naszych siemianowickich pływaków oraz zapraszamy na „Piknik Rodzinny na Sportowo” w ramach Narodowego Dnia Sportu 2023. To okazja do aktywnego spędzenia czasu na łonie natury, a przy okazji wsparcie podopiecznych Fundacji „Piastun Wyrównywanie Szans”.

Ostatnia, 16 strona, standardowo przedstawia wydarzenia organizowane przez Siemianowickie Centrum Kultury. Z pewnością znajdą tam Państwo dla siebie ciekawą propozycję.

Zapraszamy do lektury.

PS. Zdarzają się sytuacje, że kolporterzy są niemile potraktowani przez Państwa sąsiadów i nie mają możliwości dostarczyć gazety do Państwa skrzynki, dlatego przypominamy, że Głos Miasta dostępny jest w następujących miejscach:

 • Urząd Miasta, ul. Jana Pawła II, 10
 • Urząd Miasta, ul, Michałkowicka 105
 • PUP, ul. Wyzwolenia 17
 • KS Michał, ul. Elizy Orzeszkowej 1
 • SCK Park Tradycji, ul. E. Orzeszkowej 12
 • SCK Bytków, ul. Niepodległości 45
 • MOPS, ul. Szkolna 17
 • Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Śląska 14

Pobierz wersję cyfrową PDF Głos Miasta nr 8/2023

Autor:

 • Biuro Prasowe

  Szymon Duczek

  s_duczek@um.siemianowice.pl

  (32) 7605308

wprowadzający: Szymon Duczek