Jubileusz Alicji Boncol podczas Pikniku Country

Alicja Boncol otrzymuje kwiaty i listy gratulacyjne od Małgorzaty Pichen i Marka Banasika
Alicja Boncol otrzymuje kwiaty i listy gratulacyjne od Małgorzaty Pichen i Marka Banasika

W sobotę 9 września w amfiteatrze miejskim w Siemianowicach Śląskich odbył się zorganizowany przez Siemianowickie Centrum Kultury Piknik Country, który w tym roku był okazją do świętowania wyjątkowej rocznicy.

Alicja Boncol, wspaniały głos, niezwykła osobowość, jedna z największych gwiazd polskiej sceny muzyki country świętowała w wypełnionym po brzegi fanami amfiteatrze 30-lecie pracy twórczej. Były kwiaty, gratulacje, wiele wzruszeń a przede wszystkim mnóstwo świetnej muzyki!

Imprezę rozpoczął energetyczny koncert zespołu Caroline & the Lucky Ones. Zespół oprócz swoich kompozycji zaprezentował covery popularnych utworów m in. „What`s Up” z repertuaru grupy 4 Non Blondes. Następnie na scenie pojawił się zespół tańca liniowego Silesian Line Dance, który zaprezentował mix tańców.

Alicja Boncol, jak przystało na gwiazdę wieczoru, wjechała na scenę na okazałym Harleyu i wraz zespołem Koalicja i zaproszonymi gośćmi dała fantastyczny koncert. Usłyszeliśmy dobrze znane utwory, jak „Twarz anioła” czy „Jeden gest”, ale też premierowe piosenki z nowej płyty „Chwila”. Alicja na scenie tryskała energią, poczuciem humoru i co rusz zaskakiwała fanów swoimi niesamowitymi możliwościami wokalnymi.

Tego wieczoru na scenie królowały wspaniałe kobiety. Gościnnie z Alicją Boncol zaśpiewały Marta Kirkowska, Katarzyna „Puma” Piasecka, Clödie i Karolina Jastrzębska (obecnie już Bułas). Na scenie pojawili się również Piotr Kochanek i Adam Kłos. Swój jubileusz obchodził tego wieczoru także Marcin „Martinez” Surlej – gitarzysta od 10 lat związany z zespołem Koalicja.

Podczas tego wyjątkowego wieczoru nie mogło zabraknąć kwiatów i życzeń, które na ręce jubilatki złożyli reprezentująca Prezydenta Miasta oraz Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta – Małgorzata Pichen oraz dyrektor Siemianowickiego Centrum Kultury – Marek Banasik.

To był niezapomniany muzyczny wieczór, pełen niespodzianek i wzruszeń. Z pewnością na długo pozostanie w pamięci muzyków i fanów.

Alicji Boncol życzymy wielu sukcesów artystycznych, pasji i radości tworzenia, oddanych fanów i spełnienia wszelkich marzeń.

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński
foto: Monika Bilska