Młodzieżowe Targi Pracy i Edukacji już za nami!

W czwartek, 7 września 2023 roku, w hali Kompleksu Sportowego „Michał” przy ul. Elizy Orzeszkowej 1 odbyły się Młodzieżowe Targi Pracy i Edukacji, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich. Targi objęte były honorowym patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, a ich uroczystego otwarcia dokonała Drugi Zastępca Prezydenta Miasta Beata Gałecka, w obecności Dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Hanny Becker i Zastępcy Naczelnika Wydziału Edukacji UM w Siemianowicach Śląskich Patrycji Siarkowskiej.

Młodzieżowe Targi Pracy i Edukacji stanowiły doskonałą okazję dla wszystkich osób poszukujących pracy do zapoznania się z bogatą ofertą zatrudnieniową lokalnych pracodawców. Uczestnicy targów mogli porozmawiać z przedstawicielami firm, które – planując zwiększenie zatrudnienia – szukają odpowiednich pracowników, a także dowiedzieć się, jakie zawody i umiejętności są najbardziej poszukiwane na rynku pracy. Była to również sposobność do nawiązania licznych kontaktów zawodowych.

W trakcie targów swoją ofertę edukacyjną zaprezentowały również wyższe uczelnie z województwa śląskiego, a ich oferta szczególnie interesowała młodzież siemianowickich szkół średnich. Była to dla nich szansa, aby już teraz zdobyć niezbędne informacje na temat swoich potencjalnych ścieżek kariery oraz aktualnych kierunków studiów.

W targach wzięło udział 37 wystawców, w tym pracodawcy z naszego regionu, wyższe uczelnie, instytucje wspomagające rynek pracy, instytucje publiczne oraz służby mundurowe. Swoje punkty konsultacyjne miały Izba Administracji Skarbowej, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Skarbowy, gdzie można było pozyskać informacje na temat funkcjonowania tych placówek oraz możliwości skorzystania ze wsparcia w ramach porad indywidualnych. Propozycję współpracy w zakresie rekrutacji proponowały również służby mundurowe: policja, straż pożarna i wojsko. Można powiedzieć, że targi, jak na jednodniową imprezę, cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, odwiedziło je bowiem ponad 600 osób.

Dyrekcja oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Siemianowicach Śląskich składają serdeczne podziękowania wszystkim Wystawcom, którzy przybyli na to wydarzenie, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami. Wasza obecność była nieocenionym źródłem inspiracji i wiedzy. Chcielibyśmy również wyrazić szczególne podziękowania dla Pani Beaty Gałeckiej – Drugiego Zastępcy Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie za jej obecność i zaangażowanie w to wydarzenie. Pani Prezydent osobiście rozmawiała z każdym wystawcą, co stanowiło wyjątkową okazję do nawiązania bezpośrednich kontaktów i wymiany spostrzeżeń na temat zmian zachodzących na lokalnym rynku pracy.

Więcej zdjęć można obejrzeć na fanpage’u miasta, w albumie Młodzieżowe Targi Pracy i Edukacji 2023

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Piotr Pindur

    p_pindur@um.siemianowice.pl

    (32) 7605306

  • Marcin Krzysiek | Powiatowy Urząd Pracy

foto: Wojciech Mateusiak | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie