To był rodzinny weekend

Piknik Ekologiczny stworzył okazję do wymiany odpadów na rośliny

Miniony, wrześniowy weekend przebiegał w Siemianowicach Śląskich pod znakiem rodzinnych pikników. Aura sprzyjała, więc wszystkie plenerowe imprezy przyciągnęły wielu uczestników.

Wspólne zabawy rozpoczął piątkowy Piknik Rodzinny, zorganizowany w ramach promocji realizowanego projektu pn.: „Modernizacja kanalizacji deszczowej wraz z budową systemu małej retencji na terenie miasta Siemianowice Śląskie”. Otworzyła go część poświęcona wspomnianemu projektowi, a w niej film oraz grafiki przybliżające całość zadania, ale potem było już tylko relaksowo. Mnóstwo atrakcji przygotowano dla najmłodszych, którzy z radością korzystali z dmuchańców, brali udział w licznych grach i zabawach zarówno w gronie rówieśników, jak i w rodzinnym gronie, co było szczególnie mile odbierane, bo na co dzień deficyt czasu rzadko na to pozwala. Wielkie zainteresowanie wzbudzały m. in. stoiska artystyczne, na których dzieci mogły tworzyć magnesy i lizaki o rozmaitych kształtach.

Sobota przyniosła kolejne, ciekawe propozycje plenerowych rozrywek. Odbywający się na Rynku Miejskim Piknik Ekologiczny, stanowił zarazem udany przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Pozbywając się drobnych elektrośmieci, żarówek, baterii, przeterminowanych leków oraz farb, można było w zamian trzymać piękne sadzonki roślin. Cieszy fakt, że siemianowiczanie chętnie skorzystali z takiej okazji, ku swojemu zadowoleniu i ku pożytkowi naszego środowiska.

Tymczasem w Parku Pszczelnik zaroiło się od uczestników Pikniku Rodzinnego na Sportowo. Impreza odbywała się w ramach Narodowego Dnia Sportu i towarzyszyła Siemianowickiemu Biegowi Charytatywnemu, na którego starcie stanęło około 150 osób. Były animacje dla dzieci, były dmuchańce, było też wiele atrakcji, z których korzystający wspierali jednocześnie dzieło pomocy podopiecznym Fundacji Piastun. I tak, oferowano wspaniały żur, grillowane kiełbaski, ciasto, a 40 wspaniałych motocykli realizowało marzenia o przejażdżce takim mechanicznym rumakiem.

Niedziela także zachęcała siemianowickie rodziny do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Taką możliwość dawał Piknik Militarny z Rosomakiem, który jak zawsze budzi duże zainteresowanie.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216