Zagłosujmy za Piknikiem Ekologicznym w Siemianowicach Śląskich

Marszałkowski Budżet Obywatelski

„Piknik Ekologiczny z pokazem ptaków łowczych w Siemianowicach Śląskich” to jeden z projektów zgłoszonych przez mieszkańców województwa śląskiego w kolejnej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Jego autorką jest siemianowiczanka – Karina Siwiec-Magielnicka. Na projekt można głosować do 12 września i może to zrobić każdy mieszkaniec naszego województwa bez względu na wiek, do czego gorąco zachęcamy.

Opis projektu:

Podczas pikniku przewidziano warsztaty: ze zdobienia bawełnianych torebek, sadzenia roślin doniczkowych, wykonania ozdób z ekowikliny, biżuterii, ekotoreb na owoce i warzywa, ekologicznych środków czystości. Co zrobisz zabierasz do domu.

Naukę uatrakcyjnią zabawy: jazda na gokartach solarnych, ekosegregacja w goglach VR, wyścigi samochodów i robotów zasilanych panelami fotowoltaicznymi.

Podczas pikniku wykonując doświadczenia na stanowiskach edukacyjnych poznasz odnawialne źródła energii ze słońca, wody, wiatru, biomasy, powietrza. Poznasz zasady segregacji odpadów. Będzie strefa relaksu i wypoczynku, twister, puzzle oraz malowanie plakatów.

Przewidziano dodatkowo także pokaz 6 ptaków łowczych w wolierach jak również podczas swobodnych lotów i szkolenia. A na pamiątkę z imprezy otrzymasz zdjęcie z fotobudki.

Jak głosować:

  1. ODWIEDŹ STRONĘ: https://ebo.slaskie.pl/pub/vote/start
  2. Kliknij: GŁOSUJ
  3. WYBIERZ ZADANIE: podregion 5 – Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Świętochłowice, Zabrze
  4. Kliknij: POKAŻ
  5. WYBIERZ ZADANIE: Piknik Ekologiczny z pokazem ptaków łowczych w Siemianowicach Śląskich
  6. Kliknij: ODDAJ GŁOS NA TEN PROJEKT
  7. UWIERZYTELNIJ SIĘ – podając swoje dane na dole strony
  8. POTWIERDŹ WYBÓR KLIKAJĄC PRZYCISK WYŚLIJ na podany numer telefonu otrzymasz SMS z kodem, który jest do weryfikacji danych. Wpisz kod na stronie i kliknij ZATWIERDŹ

Wyniki głosowania poznamy do 12 października.