Nowy dokument siemianowickich filmowców

Profil kobiety w chuście
Plakat filmu

28 października o godz. 20.00 w katowickim kinie „Kosmos” odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego „Prawdziwi ludzie”.
Twórcy są mieszkańcami Siemianowic Śląskich od lat zaangażowanymi w życie kulturalne miasta i regionu. Po seansie zaplanowane jest spotkanie z bohaterami i twórcami oraz dyskusja.
„Wydaje nam się, że poruszamy problemy ważne – sposobu życia w świecie zdominowanym przez konsumpcję, ale również pewnej świadomości ekologicznej charakteryzującej naszych bohaterów, a której brakuje instytucjom odpowiedzialnym za ochronę środowiska naturalnego. Zapraszamy na premię filmu o ludziach, którzy swoje ideały i wartości uczynili sposobem na życie. Poruszający zagadnienia, które często umykają w codziennym pędzie, nasz stosunek do otaczającego nas świata natury, sztucznie napędzanych potrzeb i stawianych w naszych głowach granicach, które mają powstrzymać nas przed wyjściem poza sferę komfortu i spojrzenia na rzeczy nieco inaczej…” – mówi reżyser Paweł Brzenczek.

„Prawdziwi ludzie” to trzeci film dokumentalny Pawła i jego ekipy po „W międzyczasie” opowiadającym o starym, europejskim szlaku Camino do Santiago de Compostella, czy „Way to Bangladesh”, w którym śledziliśmy losy śląskiego fotografika szukającego innego świata na południowych rubieżach Bangladeszu.

Ich filmy gościły w wielu kinach, w tym w kinie „Muranów” w Warszawie, w kinie „Pod Baranami” w Krakowie, czy w kinie „Muza” w Poznaniu. „W międzyczasie” miał 5 emisji na antenie TVP Kultura.

trailer filmu: https://youtu.be/TzVr4Ksa8hA?si=lNK3wkw0ddtAQrMa

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Ewa Roch-Wyrzykowska

    e_wyrzykowska@um.siemianowice.pl

    (32) 7605216