Turniej szachowy w DK ,,Chemik”

Zawodnicy kategorii do lat 14 podczas rozgrywki

Turniej szachowy, który odbył się w ostatnich dniach, był fascynującym wydarzeniem dla miłośników tej królewskiej gry. Przebiegał on w duchu rywalizacji i strategii, przyciągając zawodników o różnym poziomie umiejętności. Dom Kultury „Chemik” Siemianowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej 14 października gościł nie tylko Siemianowiczan ale również zawodników z całego Śląska (m.in. Jastrzębie-Zdrój, Piekary, Bytom, Imielin itp.), Małopolski oraz zawodników z federacji Ukraińskiej. Zawodnicy rywalizowali o kategorie szachowe, bony finansowe oraz nagrody rzeczowe.

Turniej był podzielony na dwie grupy. Grupę bez ograniczeń wiekowych (tzw. OPEN) wygrała Natalia Strzoda reprezentującą klub UKS Jastrzębie-Zdrój. Następny na podium stanął Jakub Wieczorek z klubu KKSZ Kraków oraz trzecie miejsce zajął Siemianowiczanin Konrad Ciosek.

Druga grupa dla „młodocianych” zawodników była ograniczona do lat 14. Grupę tę zwyciężył Wojtek Podolecki reprezentujący KSZ HETMAN Katowice, drugie miejsce zajął Patryk Ponitewski ze szkółki Piekarskiego Hetmana i podium zamknął Stanisław Gajek.