Prezydent spotkał się z mieszkańcami Bańgowa

Dzisiaj (30.11), po godzinie 18.00, Rafał Piech, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie spotkał spotkał się (w Szkole Podstawowej nr 16) z mieszkańcami osiedla Bańgów, w związku z horrendalnymi podwyżkami cen (sięgających 2000 zł) gazu /ciepła.

– Niestety poprzedni rząd nie uwzględnił poprawki Senatu RP, mającej zrównać wszystkich indywidualnych odbiorców ciepła przed wahaniem cen gazu na rynku. W związku z tym już w marcu ubiegłego roku wysłałem pismo do premiera Mateusza Morawieckiego, aby uruchomił taką inicjatywę ustawodawczą, która mogłaby pomóc spółdzielcom, znajdującym się w takiej sytuacji jak mieszkańcy osiedla Bańgów. Niestety moje, ale także wielu innych instytucji i obywateli, sugestie pozostały bez echa. Obecnie, po zmianie układu sił w polskim Parlamencie, przesłałem podobne pismo do Marszałka Sejmu Szymona Hołowni oraz przewodniczącego Komisji do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Liczę, że obecny Parlament przychyli się do proponowanych zmian, na które od dawna czekają nasi mieszkańcy, którzy podczas spotkania ze mną dzielili się swoimi obawami co do najbliższej przyszłości – mówi Rafał Piech.

Prezydent obiecał mieszkańcom, że w przyszłym tygodniu ponownie zorganizuje spotkanie, na które zostaną zaproszeni parlamentarzyści ze Śląska, zarząd Tauronu Ciepło (dostawcy ciepła) oraz członkowie zarządu spółdzielni i rady nadzorczej, aby wszystko wyjaśnić i jak najszybciej wprowadzić poprawkę do ustawy.

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Rafał Jakoktochce

    r_jakoktochce@um.siemianowice.pl

    (32) 7605320

foto: Rafał Jakoktochce