Uroczyste obchody Barbórki w Siemianowicach Śląskich

Wprawdzie w Siemianowicach Śląskich nie ma już czynnych kopalń węgla, ale wciąż mieszka tu wielu górników, a także osoby, dla których tradycje górnicze wciąż są żywe i kultywowane. Jedną z nich jest Barbórka, najważniejsze święto górnicze, którego obchody wciąż pozostają w naszym mieście wielkim i ważnym wydarzeniem.

W tym roku, już tradycyjnie, Prezydent Miasta Siemianowice Śląskie Rafał Piech zaprasza na obchody Barbórki w naszym mieście, które odbędą się w poniedziałek, 4 grudnia 2023 r.

Porządek obchodów przedstawia się następująco:

  • 7.30 – msza święta w Kościele św. Michała Archanioła, przy ul. Kościelnej 1. Oprawa muzyczna mszy świętej w wykonaniu Górniczej Orkiestry Dętej.
  • Po mszy świętej nastąpi przemarsz orkiestry górniczej pod SCK Zameczek, przy ul. Oświęcimskiej 1.
  • 17.00 – Biesiada Barbórkowa w hali zbornej Kompleksu Sportowego „Michał” w Michałkowicach. W programie: Koncertowa Orkiestra Dęta „Power of Winds” pod batutą Klaudiusza Jani, Zespół Pieśni i Tańca „Siemianowice” z suitami śląskimi, Wesoły Masorz i jego goście: Zespół Kamraty i Janina Libera. Oprócz świetnej zabawy na uczestników posiadających wejściówki czeka także bezpłatny poczęstunek, jak również (już płatny) bufet.

Bezpłatne wejściówki na Biesiadę Barbórkową będą dostępne w SCK Park Tradycji przy ul. Orzeszkowej 12 od wtorku, 28 listopada, od godziny 10.00.

Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. W ramach wejściówki przewidziany jest bezpłatny poczęstunek (golonka, herbata, woda mineralna). Na miejscu imprezy będzie także bufet w którym będzie można nabyć inne napoje i śląskie przysmaki. 

Współorganizatorami obchodów są także: Siemianowickie Centrum Kultury, Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miasta oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Pszczelnik”.

Serdecznie zapraszamy!

Autor:

  • Biuro Prasowe

    Piotr Pindur

    p_pindur@um.siemianowice.pl

    (32) 7605306

wprowadzający: Piotr Pindur