Jubileuszowe potyczki WOPR

Dnia 2 grudnia 2023 r. na Pływalni Miejskiej w Siemianowicach Śląskich odbyły się XX Jubileuszowe Śląskie Potyczki Dziecięcych Grup Ratownictwa WOPR. Po raz kolejny na Pływalnię przyjechały drużyny z Chorzowa – KIJANKI, Zawiercia – FOCZKI, Sosnowca – KROKODYLE, które przystąpiły do rywalizacji z drużyną gospodarzy PIRANIAMI z Siemianowic Śląskich.
Zanim rozpoczęto rywalizację, ratownicy Siemianowickiego Oddziału WOPR przeprowadzili pokazową akcję ratowniczą. Drużyny walczyły w 5 konkurencjach:

– sztafeta drużynowa-holowanie koła ratunkowego

– pływanie na materacu

– pływanie z przeszkodami

– wyławianie przedmiotów z wody

– rzut kołem ratunkowym do celu

Po bardzo zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna z Siemianowic Śląskich – PIRANIE. Kolejne miejsca zajęły:

II miejsce Sosnowiec KROKODYLE

III miejsce Chorzów KIJANKI

IV miejsce Zawiercie FOCZKI

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz wspaniałe prezenty. Jak co roku Mikołaj dopingował wszystkich zawodników, a po zakończeniu rywalizacji przyłączył się do wspólnej zabawy.

Serdecznie dziękujemy za wsparcie w organizacji imprezy Urzędowi Miasta z honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie, Aleksandrze Krążek, Radnej Rady Miasta Siemianowice Śląskie, Wydziałowi Kultury i Sportu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. Serdecznie dziękujemy Ratownikom Oddziału WOPR Siemianowice Śląskie za duże zaangażowanie w przygotowanie potyczek oraz Prezesowi Oddziału WOPR Siemianowice Śląskie, Markowi Kuna za profesjonalne prowadzenie zawodów.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom i zapraszamy na Pływalnie Miejską za rok.

Autor:

  • Aleksandra Lipko-Firlus – Pływalnia Miejska

wprowadzający: Dagmara Brudek-Schulz