Koncert dla Moniki Spyry

W ubiegłą niedzielę odbył się Koncert Charytatywny na rzecz Moniki Spyry.

Koncert połączony był z kiermaszem oraz licytacją. „Siemianowice Śląskie to miasto ludzi o cudownych wielkich sercach” powiedziała ze sceny na powitanie Aleksandra Krążek organizatorka i współprowadząca koncert.

Licytacje prowadził Marek Omelan, różnorodność oferowanych rzeczy była zaskakująca od wyrobów prawdziwie artystycznych obrazów, rzeźb w tym również samej Moniki po przepyszne ciasta, które cieszyły się również dużą popularnością.

Jak napisała na swoim profilu Aleksandra Krążek: ” co to był za koncert, nie mam słów, żeby opisać naszą radość i wdzięczność. Koncert był fenomenalny, tyle osób wsparło naszą Monikę. Dziękujemy naszej współorganizatorce Beacie Gałeckiej oraz Siemianowickiemu Centrum Kultury. Dziękuję Panu Prezydentowi Rafałowi Piechowi za wsparcie, wszystkim  artystom: z MDK Jordan, a także zespołowi aPsolvenci za przepiękny koncert.” Dodatkowo podziękowania zostały skierowane również dla współorganizatorów czyli wolontariuszy i sympatyków Parafialnego Koła Caritas przy Krzyżu Świętym, młodzieży i opiekunów Zespołu Szkół Cogito, Stowarzyszenia Mieszkańców Siemianowic, Grupy Artystycznej Laura oraz Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans – w której podopieczną jest teraz Monika.

„Dziękujemy wszystkim Darczyńcom, którzy podarowali nam rzeczy na licytacje, a także tym, którzy je wylicytowali. Ja osobiście dziękuję moim wspaniałym wolontariuszom za przygotowanie kiermaszu, pomoc przy licytacji, obsługę koncertu i posprzątanie już po. Kochani Siemianowiczanie jesteście cudowni” jeszcze w niedzielę wieczorem można było przeczytać podziękowania Aleksandry Krążek.

Sama Monika obecna na koncercie nie kryła wzruszenia. ” Dziękuje kochani zgadzam się z każdym słowem kochanej Oli. Siemianowice to miasto ludzi o cudownych wielkich sercach a dzisiaj były gorące i hojne ściskam wszystkich mocno.

Monika Spyra sama przez lata wspierała wiele akcji charytatywnych, działała i wciąż pomaga w Siemianowickim Caritas przy Krzyżu. Tym razem jej przyjaciele, zaangażowali się w organizację koncertu dla niej lub przyszli aby wesprzeć zbiórkę swoimi darowiznami. 

Jeśli ktoś chciałby pomóc a nie było go w niedzielę w Parku Tradycji, przypominamy, że można wesprzeć Monikę przekazując bezpośrednio wpłatę na subkonto w Fundacji Piastun Wyrównywanie Szans – bezpośredni odnośnik

https://fundacjapiastun.pl/pomoz-monice/ lub przy rozliczeniu podatku przekazując 1,5% podatku na KRS 0000292978  w celu szczegółowym wpisując  Monika Spyra nr 2500.

Jak pisze o sobie Monika: „Kocham ludzi, kocham pomagać, udzielam się charytatywnie głównie poprzez swoja pasję artystyczną, którą też kocham wykonywać, która daje mi siły i utrzymuje mimo wszystko w optymistycznym nastroju. W tym trudnym czasie. Swoje prace oddaję na różne aukcje charytatywne, ponieważ wiem ile znaczy pomoc w tych beznadziejnych przypadkach. Obecnie przyszedł taki czas, że sama jestem zmuszona prosić Was o pomoc kochani przyjaciele.
Dziękuję za każdy przysłowiowy grosz, który jest tą iskierką nadziei dla mnie.”

Autor:

  • Elżbieta Nieszporek, Pełnomocnik ds. Organizacji Pozarządowych
wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska