Duet BAiKA w Siemianowickim Centrum Kultury

Członkowie zespołu BAiKA stoją i patrzą w okno
Duet BAiKA

W sobotę 2 marca o godzinie 19.00 w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków (Siemianowice Śląskie, ul. Niepodległości 45) wystąpi zespół BAiKA, czyli Piotr Banach i Kafi. Bilety do kupienia w kasach SCK i on-line: https://bilety.siemck.pl/index.php/repertoire.html?id=3176

Duet powstał w roku 2015 na bazie doświadczeń gitarzysty i producenta Piotra Banacha, założyciela i lidera zespołu HEY i Indios Bravos, oraz świeżości i żywiołowości wokalistki Katarzyny „Kafi” Figaj. W 2016 roku ukazała się płyta zawierająca materiał zarejestrowany na żywo podczas audycji „ O północy” w Radio Koszalin, plus trzy dodatkowe utwory demo, stąd tytuł „RK+”.

W lutym 2018 roku duet zaprezentował swój debiutancki studyjny album „Byty zależne” , który został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez słuchaczy, jak i recenzujących go dziennikarzy. Piosenki duetu zaczęły pojawiać się na radiowych listach przebojów, zdobywając czołowe miejsca między innymi w rockowej rozgłośni Antyradio. Z równym powodzeniem występowali w małych, kameralnych klubach, jak i na dużych, festiwalowych scenach, m.in. Pol’and’Rock i Jarocin Festiwal. Niedawno, w 2023 roku, ukazał się materiał studyjny pod tytułem „Zdecydowana mniejszość”, który ma bardzo dobre recenzje.

Autor:

  • Karolina Gera – Siemianowickie Centrum Kultury

wprowadzający: Jan Litwiński