„Śpiewaj z nami” walentynkowo

"Śpiewaj z nami" w ramach Fitzner Cafe
Uczestnicy wspólnego śpiewania siedzący przy stole w sali głównej SCK Willi Fitznera

Kolejne spotkanie miłośników piosenki z cyklu „Śpiewaj z nami” przypadło w tym miesiącu na okres Wielkiego Postu, dwa dni po Walentynkach. Cieszy fakt, że Fitzner Cafe w takiej śpiewającej formie raz w miesiącu, na dobre zagościł w SCK Willa Fitznera. Znowu sala widowiskowa wypełniła się gośćmi do ostatniego miejsca. Repertuar tego wieczoru poświęcony był Walentynkom pod hasłem „Miłość ci wszystko wybaczy”.

Walentynki to nie tylko dzień zakochanych, ale też przyjaźni, uśmiechu, ciepła, serdeczności, bo każdy w życiu potrzebuje choć odrobinę miłości. Miłość to uczucie, które uskrzydla, pozwala łamać bariery, potrafi też wybaczać. Ma różne fazy, począwszy od przyciągania, przez fascynację do pożądania. Zwyczaje walentynkowe przyjęły formę obdarowywania się upominkami i kartkami. Jest to też okazja do imprez kulturalnych czy spotkań towarzyskich.

Część artystyczną spotkania jak zawsze poprowadziła dh Irena, przy dużym wsparciu harcerek z HIKS, akompaniamencie dh Karola i dh Antoniego, Bohdana Wantuły oraz gromkim śpiewie gości, przybyłych na to spotkanie. Urozmaiceniem wieczoru były też wiersze o miłości i wice.

Kiedy śpiew w duszy gra, nikt nie liczy czasu spędzonego w murach Willi Fitznera. Następne spotkanie już za miesiąc.

Autor:

  • Barbara Merta
    organizatorka cyklu „Śpiewaj z nami”

wprowadzający: Biuro Prasowe UM Siemianowice