Wieczór hybrydowy poetycko-rapowy

Na czarnym tle piały napis stylizowany na graffiti „Wieczór Hybrydowy poetycko-rapowy". Po prawej i lewej stronie czarno-białe obrazy. Z prawej tafla szkła/wody z widocznymi falami. Po lewej kostka do gry i niewyraźna okładka wydawnictwa.
Wieczór Hybrydowy poetycko-rapowy

Mieszanki hybrydowe mają na celu pobudzić i uaktywnić nowe zwoje mózgowe. Niebawem odbędzie się nietypowe wydarzenie, gdzie swe wiersze z kilku tomików zaprezentuje poeta chrzanowski Konrad Obrok, a między wierszami usłyszymy kawałki trzech śląskich raperów. Podczas wydarzenia będzie aktywna mini galeria rysunków Konrada. Miks twórczych form i stylów oraz tematów spójnie ze sobą dopasowanych wytworzą zróżnicowany, a zarazem pokrewny twór.

Konrad Obrok
Urodził się 15 maja 1990 r. w Chrzanowie, gdzie mieszka i tworzy (pisze, rysuje i fotografuje). W 2011 r. zdobył III nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim ,,Bez granic” oraz wyróżnienie w konkursie plastyczno-literackim „Malowane słowem i sercem”.
W kolejnych latach zdobył również wyróżnienia w XIII i XIV edycji konkursu poetyckiego „Bez granic”, a także w Ogólnopolskim Konkursie „Czytany obraz 2022 r. – dot. malarstwa Roberta Barei”. W Bolesławiu (19 października 2023) otrzymał II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie literackim pt. „46 Jesień Poetycka”. Jego poezja ukazała się również w antologii wydanej z okazji Koralowego Jubileuszu Grupy Twórczej Cumulus (2019 r.) oraz antologii grupy Źródłosłów (2021, 2022 r.). Wydał siedem tomików poetyckich ze swoimi tekstami, wierszami, rysunkami i fotografiami: „Szara energia” , Psychiczny prąd, ,,Nocna przechadzka po Chrzanowie, ,,Długi czas rozruchu, Odnowa w duchu” , Adwent symboli oraz ,,Milion Groszy”. Od stycznia 2022 roku realizuje swój projekt hybrydowy: poetycko-rapowy. Cały czas jest na etapie eksperymentowania i badania zjawisk nietypowych.
Mówi o sobie:
Mam swój styl myślenia, własny punkt patrzenia na pewne sprawy. Lubię hybrydyzację zapętlenia w obrębie nawarstwienia moich wizji, z których powstają nowe pomysły. Mój umysł jest wyczulony na różne bodźce, sygnały, inspiracje i źródła energii, które budują i przywołują ducha poprzednich systemów i uaktywniają pole mutacji według aktualizacji dawnych wspomnień i rejestracji klimatów z nimi związanych.

ESSteban
Podziemny raper z Bytomia, który prowadzi swój kanał SAFEHOUSE na serwisie streamingowym YouTube. Ma na swoim koncie współprace z DJ HWR, ich wspólny numer “Zimny bruk” można usłyszeć na kanale wytwórni Grubo Krojone. Aktualnie jest w trakcie realizacji projektu, wraz z DJ HWR’em, na którym będzie można usłyszeć wielu znanych artystów ze śląskiej sceny rapowej. Jego twórczość porusza problemy społeczne i opisuje rzeczywistość nas otaczającą bez upiększeń, uwypuklając jej ciemną stronę.

Piotr Hołyński
Znany również jako Pewien Przechodzień – artysta, raper, improwizator. Oprócz solowej działalności współtwórca licznych projektów między innymi z grupą Textyka, czy Lożą Masorza.

SOSNA
Artysta undengrand-owy z Katowic. Pisze teksty, bawi się formą i słowem w wyrażaniu siebie

Czas i miejsce: 23 lutego 2024 godz. 18.00, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich

Autor:

  • Konrad Obrok

wprowadzający: Jan Litwiński