Cogito w Barcelonie

Załoga Cera Restaurante z praktykantkami

Staż zawodowy to ważny etap w procesie kształcenia młodego człowieka. Młodzi adepci Cogito mają okazję pogłębić swoją wiedzę i nabrać doświadczenia podczas miesięcznych praktyk zagranicznych w Barcelonie finansowanych ze środków unijnych w ramach programu Erasmus+.
Barcelona to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii.  Cała metropolia ma ok. 5 mln mieszkańców. Jest jednym z najważniejszych miast na świecie pod kątem turystyki, gospodarki, kultury i sportu stając się metropolią o znaczeniu globalnym. Daje to uczniom Zespołu Szkół Cogito nieograniczone możliwości rozwoju zawodowego. Grupa stażystów składa się z techników reklamy, hotelarstwa oraz żywienia. Uczniowie o kierunku technik reklamy pracują z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej. Przez swoich pracodawców mają wytyczone zadania polegające na: przygotowaniu grafiki na kanał YouTube, projektowaniu logo wybranych produktów reklamowych, wykonaniu montażu i obróbki audio/video. 

Gastronomia poznaje tajniki hiszpańskiej kuchni. Praktykanci wykonują klasyczne, regionalne potrawy kuchni katalońskiej, której podstawę stanowią ryby i owoce morza, różne rodzaje mięs, dużo warzyw, ziół oraz oliwy z oliwek. Hotelarze natomiast opiekują się gośćmi hotelowymi oraz pomagają w organizacji pracy na terenie hotelu. Nasze uczennice mają możliwość rozwoju swoich umiejętności zawodowych oraz językowych między innymi w Hotelu Hilton. Rozwijają również swoje pasje realizując się jako bariści w sieci kawiarni Brunch and Cake.

Fundusze unijne pozwalają uczniom Zespołu Szkół Cogito poszerzać horyzonty, pogłębiać wiedzę w obranym kierunku kształcenia, a także doskonalić język angielski zawodowy i spełniać marzenia.

Autor:

  • Joanna Kleczka, Aleksandra Pytlik

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska