Miejski konkurs ortograficzny w SP1

Uczestnicy konkursu z opiekunami

Już po raz 31. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Siemianowicach Śląskich była gospodarzem Dyktanda dla Uczniów Szkół Siemianowickich. 19 kwietnia ósmoklasiści z naszego miasta przystąpili do konkursu ortograficznego, mierząc się z zawiłościami rodzimego języka. Uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zasad ortograficznych, a co za tym idzie wykorzystaniem ich w praktyce.

Z radością informujemy, że mistrzem ortografii został Bartosz Oziemblewski (SP1, opiekun Anna Bul), drugie miejsce zajęła Magdalena Żak (SP1, opiekun Marzena Olszewska), a na trzeciej pozycji uplasowała się Anna Malecha (SP3, opiekun Dorota Banasik). Wicedyrektor SP1 – p. Joanna Kasperczyk – złożyła zwycięzcom gratulacje i  wręczyła nagrody.

Informujemy, że organizowany konkurs ortograficzny został wpisany do „Wykazu zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty lub inne podmioty działające na terenie szkoły, które mogą być wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej w roku szkolnym 2023/2024 i uwzględnione w postępowaniu rekrutacyjnym w woj. śląskim” pod nr. 159. To oznacza, że uczniowie szkół podstawowych zajmujący wysokie miejsca w poszczególnych konkursach, czyli 1., 2. i 3. miejsce otrzymują stosowny wpis na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej oraz dodatkowe punkty w postępowaniu rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2023/2024.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, a opiekunom za przygotowanie swoich podopiecznych.  Zapraszamy na kolejne zmagania ortograficzne za rok.

Autor:

  • Anna Bul, SP 1

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska
foto: Anna Bul