Zakończenie roku po słowiańsku

Klasa prymusów

Ach, jak ten czas szybko leci, zanim się obejrzeliśmy, rok szkolny 2023-2024 już za nami. To kolejny rok pełen wytężonej pracy, nauki i działań na różnych polach. Przyszła pora, aby nagrodzić najwytrwalszych uczniów i uczennice II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki w Siemianowicach Śląskich.

Uroczystość odbyła się w stylu starosłowiańskiej tradycji związanej ze świętem Kupały. To właśnie w czas przesilenia letniego poszukiwany był legendarny kwiat paproci. Dla naszych uczniów takim kwiatem paproci stały się świadectwa. Te z wyróżnieniem zostały wręczone przez wychowawców i panią dyrektor Joannę Siwczyk. Najlepszy wynik w szkole uzyskała Nikola Witosławska (średnia 5,87 a w ślad za nią poszło kilkudziesięciu uczniów z wielu klas, którzy także mogli się pochwalić wysokimi wynikami. Tych uczniów było aż 66.

Zakończenie roku szkolnego to również czas na podsumowanie licznych aktywności, w których uczestniczyli Matejkowicze. Duża rzesza wolontariuszy, bez których nie mogą obejść się cykliczne imprezy organizowane zarówno przez Siemianowice Śląskie, jak i inne miasta ościenne, zasługuje na szczególne wyróżnienie. Ponadto nasi uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności ratownicze, robiąc pokazy i prezentacje na licznych piknikach w całym regionie.

Na uwagę zasłużyła też grupa młodzieży, biorąca udział w międzynarodowym projekcie Erasmus i licznych konkursach językowych oraz sportowcy. Oprócz tego nagrodzeni zostali artyści muzykujący i występujący podczas wielu imprez okolicznościowych w naszym mieście.

Na zakończenie uroczystości wystąpiła klasa 1c1 w rockowo- folkowej odsłonie piosenki Elektrycznych Gitar. Piosenka wprowadziła wszystkich w wakacyjny klimat. Spotkamy się za dwa miesiące uśmiechnięci i pełni sił na nowe wyzwania. A tymczasem Mateja życzy słonecznych i bezpiecznych wakacji!

Autor:

  • Przemysław Malik, II LO

wprowadzający: Ewa Roch-Wyrzykowska