W Siemianowicach bije serce Śląska

Grupa ludzi przecina wstęgę przed wytyczonym środkiem Województwa Śląskiego w Siemianowicach Śląskich.
Oficjalne otwarcie wstęgi przed precyzyjnie wytyczonym geodezyjnym środkiem Województwa Śląskiego, które jest w Siemianowicach Śląskich.

50°19’41.4″N | 18°59’33.8″E – dokładnie w tym miejscu, nieopodal ul. Innowacyjnej w Siemianowicach Śląskich, znajduje się geodezyjny środek województwa śląskiego. Więc powtarzane w materiałach promocyjnych od lat hasło, że Siemianowice leżą w centrum Śląska nie jest tylko zwykłym chwytem reklamowym i znajduje twarde potwierdzenie w rzeczywistości.

Na dowód tego, dzisiaj (27.06), miało miejsce uroczyste odsłonięcie granitowego słupa wyznaczającego ten punkt oraz tablicy informacyjnej. Symboliczną wstęgę przecinali: Beata Gałecka, Drugi Zastępca Prezydenta Miasta, Dyrektor WODGiK w Katowicach Artur Kaczmarek, naczelnik wydziału geodezji UM Michał Żabiński oraz Honorowy Południk Krakowski ze Stowarzyszenia Geodetów Polskich Mariusz Meus – inicjator wydarzenia, któremu zawdzięczamy wytyczenie tego punktu i bez którego nie byłoby całej akcji.

W uroczystości wzięli także udział mieszkańcy, pasjonaci geodezji oraz uczestnicy festiwalu fantastyki „Haja we Kosmosie”, trwającego właśnie w SCK Zameczek.

Link: https://maps.app.goo.gl/fuXiYT27jhpZtHtt7

Autor:

  • Adrian Merta | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie

foto: Rafał Jakoktochce