Nabór do Rady Seniorów – spotkanie informacyjne w Willi Fitznera

W poniedziałek, 19 stycznia, o godz. 17.00 w SCK Willa Fitznera odbyło się spotkanie informacyjne poświęcone naborowi do Rady Seniorów Miasta Siemianowice Śląskie. Wydarzenie zgromadziło seniorów zainteresowanych aktywnym udziałem w życiu miasta oraz pracą na rzecz lokalnej społeczności.
Spotkanie poprowadziła Beata Łuczak, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Seniorów. Uczestniczyli w nim także radni Rady Miasta Siemianowice Śląskie: wiceprzewodniczący Rady Grzegorz Mól oraz Beata Ziemianek. Podczas swojego wystąpienia Beata Łuczak przedstawiła zasady naboru do Rady Seniorów, wyjaśniając, kto może kandydować, kto ma prawo zgłaszać kandydatów oraz w jaki sposób i w jakim terminie należy składać zgłoszenia.
W trakcie spotkania uczestnicy aktywnie włączali się w rozmowę, zadając pytania oraz dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Spotkanie miało otwarty, partnerski charakter i było okazją do bezpośredniej wymiany myśli pomiędzy seniorami a przedstawicielką miasta.
Kandydatury do Rady Seniorów można składać do 12 lutego 2026 roku – osobiście w Kancelarii Podawczej Urzędu Miasta (ul. Jana Pawła II 10) lub drogą pocztową z dopiskiem:
„Zgłoszenie kandydata do Rady Seniorów Miasta Siemianowice Śląskie”.
SZCZEGÓŁY, FORMULARZE I PODSTAWA PRAWNA:
Pełna informacja o naborze, formularze zgłoszeniowe oraz link do zarządzenia Prezydenta Miasta Siemianowice Śląskie w sprawie ogłoszenia naboru kandydatów na członków Siemianowickiej Rady Seniorów dostępne są na stronie miasta w tekście:
Nabór do Siemianowickiej Rady Seniorów na kadencję 2026-2030









Autor:
-
Biuro Prasowe
Piotr Pindur
p_pindur@um.siemianowice.pl
(32) 7605306