Konsultacje społeczne w sprawie użytku ekologicznego „Bażantarnia”

Kompleks zielony pn. Bażantarnia w Siemianowicach Śląskich. Podpisany żółtą czcionką.

Zakończyły się konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie użytku ekologicznego „Bażantarnia”. Trwały one od 20 kwietnia do 4 maja 2026 roku i były skierowane do wszystkich zainteresowanych tym tematem mieszkańców i organizacji.

Informacja o konsultacjach była dostępna w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Urzędu Miasta, na tablicach ogłoszeń w budynkach urzędu oraz w lokalnej prasie.

W trakcie konsultacji społecznych wpłynęła jedna uwaga dotycząca ww. projektu uchwały. Zaproponowano dopisanie zapisu uchylającego uchwałę z 1997 roku dotyczącą obszaru „Bażanciarnia”.

Ta uwaga nie została uwzględniona. Jak wyjaśniono, wcześniejsza uchwała utraciła moc z mocy prawa, dlatego nie ma potrzeby jej dodatkowego uchylania. Obecnie konieczne jest przyjęcie nowych przepisów zgodnych z obowiązującymi regulacjami dotyczącymi ochrony przyrody.

Autor:

  • Rafał Jakoktochce | Biuro Prasowe UM Siemianowice Śląskie

foto: źródło: mapy google