CHRISTMAS HAS COME! – czyli Meritum w świątecznym klimacie

Grudzień zazwyczaj obfituje w Meritum w wiele wydarzeń i atrakcji. Jedną z nich jest przedświąteczny kalendarz adwentowy, który w tym roku połączył aspekty kulturowe z językowymi, młodszych ze starszymi.

Kalendarz przybrał tym razem formę konkursu językowego. Każdego dnia na ochotników czekały językowe wyzwania, które sumiennie podsumowane przez panią Agnieszkę Pierwochę wyłoniły zwyciężczynie. Wśród uczniów szkół podstawowych – Aleksandrę Cibis (SP 11 Katowice), zaś wśród uczniów szkół ponadpodstawowych – Amelię Kopiec (ZSTiO MERITUM).

Warto zaznaczyć, że konkurencja była ogromna. O punkty starało się wielu uczniów, a brawa należą się każdemu z nich! Swoje szkoły reprezentowali:

  • Szkołę Podstawową nr 6: Ola S.,
  • Szkołę Podstawową nr 4: Tomasz,
  • Szkołę Podstawową nr 11: Agata D., Maciek K, Michał F., Ola P., Natalia K., Maja K., Gosia S., Wiktoria D., Angelika B., Marta H., Nadia S, Emilia S. Karolina K., Emilia T., Karolina Sz., Eliza S., Michał G., Sandra K.,
  • Szkołę Podstawową nr 15: Amelia S., Dorota K.,
  • Szkołę Podstawową nr 16: Dominika C., Mikołaj M.,
  • Szkołę Podstawową nr 20: Maja F., Dominika W.
  • Szkołę Mistrzostwa Sportowego w Katowicach: Dawid N.,

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zabawę!

Pozostałe świąteczne atrakcje jak na zdalny rok musiały odbyć się w wersji zdalnej.

Św. Mikołaj wirtualnie odwiedził każdego ucznia i Przedszkolaka Zielonej Krainy, a tradycyjne spotkania wigilijne klas również odbyły się w wersji e-wigilijnej. Zamiast potraw i opłatka musiały wystarczyć wirtualne atrakcje, jednak życzenia, mimo zdalnej wersji miały tę samą moc i serdeczność.

Miłym świątecznym akcentem i to w tradycyjnej wersji było przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju. Harcerze Hufca ZHP Siemianowice Śląskie działającej przy szkole 19 Drużyny Wędrowniczej „Początek” wraz ze świątecznymi życzeniami przekazali je na ręce pani dyrektor Katarzyny Stronczek.

Święta już za nami, przed nami Nowy Rok – wszystkim życzymy, by było on lepszy od kończącego się 2020 i dedykujemy zimową piosenkę w wykonaniu zespołu aPsolvenći, licząc na to, że w tym sezonie zdążymy się jeszcze nacieszyć białym puchem.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice