X Tydzień Wolontariatu w Meritum

Nie Tydzień, a cały grudzień działań wolontariackich zakończony został właśnie w ZSTiO Meritum. Działający tam Klub Młodego Wolontariusza Merit w ten sposób obchodzi wyznaczony na 5 grudnia Światowy Dzień Wolontariusza. Tegoroczny tydzień, ze względu na covidową rzeczywistość rozciągnął się w czasie, ale i efekty działań szklonych społeczników są imponujące.

  • Udało się przeprowadzić zbiórkę rzeczy dla zwierząt – jedzenie, koce, zabawki, miski, środki czystości trafią do Nikiszowego Domu Tymczasowego oraz Schroniska dla bezdomnych psów i kotów w Miedarach.
  • Przeprowadziliśmy zbiórkę miedziaków na Górę Grosza – razem zebraliśmy 12 kg monet!
  • W szkolnym ogrodzie powstały karmniki – gdy tylko nadejdą mrozy, ptaki będą miały gdzie się posilić.
  • Kolejny raz zorganizowana została również akcja Opatrunek na ratunek, której celem jest zbiórka środków opatrunkowych. Te za pośrednictwem Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio przekazane zostaną do misyjnych przychodni w Afryce.
  • W ramach obchodów Dnia Praw Człowieka młodzież Meritum wzięła także udział w Maratonie Pisania Listów wraz z Amnesty International, akcji promującej e-wolontariat oraz zbiórce plastikowych nakrętek.
  • W grudniu zainaugurowane zostały również kolejne projekty społeczne realizowane w ramach Olimpiady Zwolnini z Teorii: Life is better with sports, #imaginative_girls, Jak nie dziś, to jutro!, Usuń z Życia UZALEŻNIENIA, MZPZ, Fit jest git!, Pogromcy hejtu 2.

Co ważne nie tylko młodzież, ale i dorobi w Meritum włączają się w działania charytatywne. Członkowie Stowarzyszenie Społeczno-Edukacyjnego PRO MERITUM kolejny raz przygotowali akcję Świąteczna paczka od PRO MERITUM.

Niestety Covid pokrzyżował wolontariuszom plany mikołajkowe. Najprawdziwszy z Mikołajów wraz ze swoją świtą nie mógł osobiście odwiedzić zaprzyjaźnionych przedszkolaków z Przedszkola Zielona Kraina. Ale dzięki technologii znaleźliśmy rozwiązanie, i nasi milusińscy jak przystało na rok 2020 spotkali bohatera dnia zdalnie.

Ale to nie koniec pomagania. Wolontariusze Meritum szykują się do kolejnej akcji – 29. Finału WOŚP. W chwili obecnej w pełnej gotowości jest już 80 wolontariuszy, którzy 31 styczna wyruszą z puszkami, by (zachowując maksymalny poziom bezpieczeństwa) wypełnić je datkami. Wszystkich, którzy chcieliby już teraz włączyć się w orkiestrowe działania zapraszamy!

Sztab może zarejestrować jeszcze 10 wolontariuszy (zainteresowane osoby prosimy o jak najszybszy kontakt pod nr 501538811).

Zachęcamy również do zasilenia eSkarbonki sztabu w Meritum – TUTAJ
oraz do podglądania działań sztabu WOŚP w Meritum na FB – TUTAJ

Miesiąc wolontariatu już za nami, jednak Klub Młodego Wolontariatu Merit działa bardzo aktywnie przez cały rok. Cały czas czeka również na nowych członków – zapraszamy!
Serdecznie dziękujemy również wszystkim, którzy angażują się w nasze akcje. Okazuje się, że nie tylko uczniowie, ale i rodzice, nasi absolwenci, przyjaciele stale udowadniają, że mają wielkie serca.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice