Julka czeka na pomoc – przekaż 1 proc. z PIT

Julia jest córką siemianowickiego policjanta. 5-latka urodziła się jako skrajny wcześniak z wieloma zdrowotnymi problemami. Zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce. Każdego dnia wkłada wiele wysiłku w ćwiczenia rehabilitacyjne. To ciężka i żmudna praca, a pomimo to z twarzy Julki nie znika uśmiech. Dzięki intensywnej rehabilitacji leczenie dziewczynki przynosi efekty. Dużym wsparciem dla rodziców były przekazane dla Julii kwoty z rozliczeń podatkowych. Warto pomóc i w tym roku.

W tym roku w maju Julia skończy 5 lat. Cały ten czas upływa niestety dziewczynce na intensywnej rehabilitacji i konsultacjach lekarskich. Julcia urodziła się jako skrajny wcześniak z wieloma problemami zdrowotnymi. Zdiagnozowano u niej mózgowe porażenie dziecięce. Dziewczynka ma orzeczoną niepełnosprawność. Każdy, kto zmaga się z problemami zdrowotnymi, wie, jak kosztowne są to sprawy. Bez wsparcia finansowego leczenie Julki byłoby rozciągnięte w czasie, a czasami być możne nawet niemożliwe. A w przypadku walki o zdrowie nie ma nic cenniejszego niż czas. Trzeba działać tu i teraz.

Dlatego tak mocno zwracamy się z apelem o pomoc do wszystkich, którzy mogą przekazać swój 1% z rozliczenia podatkowego bądź wpłacić darowiznę na leczenie Julki. Dzięki dotychczasowemu wsparciu finansowemu darczyńców Julia ma nowy wózek inwalidzki, na którym jeździ na spacery w ulubione miejsca i poznaje nowe zakątki. Zakupione zostały także ortezy i specjalistyczne obuwie. Otrzymane środki umożliwiają zapłatę za wizyty lekarskie, których jest wiele. Dużym obciążeniem finansowym dla rodziców Julki jest niezbędny dla dalszej walki o zdrowie dziewczynki turnus rehabilitacyjny. Pomimo ciężkiej pracy, jaką Julia każdego dnia musi wykonywać, jest uśmiechniętą i pogodną dziewczynką, którą ciekawi otaczający świat i która ma swoje pasje.

Prosimy o przekazanie 1% podatku, aby pomóc w rehabilitacji Julii. W formularzu PIT wystarczy wpisać numer KRS 000074709. W rubryce „informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” trzeba wpisać: Julia Wachstiel.

Darowizny można wpłacać na konto Fundacji Prokuratorów i Pracowników Prokuratury im. Ireny Babińskiej: 18 1500 1445 1214 4004 9685 0000. Tytuł wpłaty: Julia Wachstiel.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice