Podsumowanie sezonu grup młodzieżowych

Kolejny udany sezon  zanotowali młodzi hokeiści HKS Siemianowiczanka. Świetnie spisały się nasze drużyny maluchów z roczników 2010,2011 i 2012, które wygrywały ze swoimi rówieśnikami z innych drużyn. W tych turniejach Śląski Związek nie prowadził klasyfikacji, liczył się występ, dobra zabawa i wielka uciecha z gry w hokeja. Poza tym w klubie prowadzimy treningi z grupą rocznika 2013,2014. Na ich występ przyjdzie czas na hali.

          Drużyna dzieci roczniki 2008, 2009 w swojej kategorii zajęła 3 miejsce w Mistrzostwach Śląska ustępując pola Orlętom Sosnowiec i Ósemce Tarnowskie Góry.

Drużyna młodzików z roczników 2006, 2007 okazała się bezkonkurencyjna i zdobyła tytuł Mistrza Śląska pokonując zespoły z Sosnowca, Gliwic, Miasteczka Śląskiego i Tarnowskich Gór.Poza tym zdobyła 1 miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików. W finale tych zawodów w pokonanym polu zostawiła drużyny z Miasteczka Śląskiego ,Nysy, Skierniewic i Gliwic.

          Drużyna juniora młodszego na wiosnę wywalczyła sobie awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do lipcowych finałów jednak nie doszło ze względu na sytuację epidemiczną. Cierpliwie czekaliśmy na rozwój sytuacji, intensywnie trenując, nawet w okresie wakacji. Wreszcie PZHT ustalił datę finałów na drugą połowę września w Toruniu, z zachowaniem wszelkich obostrzeń i środków ostrożności. Niestety start w tych zawodach nie za bardzo nam wyszedł, nasza młoda drużyna składająca się w połowie z zawodników rocznika młodzika, (przypominam,że regulamin na to pozwalał), nie udżwignęła ciężaru startu w tych bardzo prestiżowych zawodach, zajmując 5 miejsce, wygrywając jeden mecz z Kolejarzem Gliwice, przegrywając z Wartą Poznań, Pomorzaninem Toruń, Swarzędzem i LKS Gąsawą. 

          Zdobyte doświadczenie w tego typach imprezach przyda się na przyszłość, w dalszym etapie pogłębiania abecadła hokejowego aby na przyszły rok walczyć już o medale Mistrzostw Polski.

          Jeżeli chodzi o sezon halowy to przygotowania rozpoczęliśmy na początku listopada. Drużyna dzieci uczestniczyła w dwóch turniejach towarzyskich w Tarnowskich Górach. Maluchy uczestniczyły w mini turnieju z okazji Mikołajek ze swoimi rówieśnikami z Orląt Sosnowiec. Było mnóstwo uciechy,dobrej zabawy i słodkości. Zrezygnowaliśmy z organizacji corocznego ogólnopolskiego Turnieju Mikołajkowego ze względu na sytuację epidemiczną. 

          Drużyna juniora młodszego rozegrała również dwa turnieje towarzyskie, jeden w Tarnowskich Górach im. Tadeusza Socholika, zajmując I miejsce wśród zespołów z Nysy, Skierniewic, Cieszyna i Miasteczka Śląskiego. Drugi turniej gwiazdkowy „Nadziei Olimpijskich” w Poznaniu bardzo silnie obsadzony z najlepszymi drużynami w tej kategorii wiekowej w Polsce. Po bardzo trudnych i zaciętych meczach z Wartą Poznań, Środą Wielkopolską, Swarkiem Swarzędz ostatecznie zajęliśmy 6 miejsce. Turniej był znakomitym materiałem szkoleniowym przed bezpośrednimi eliminacjami do finałów Halowych Mistrzostw Polski w naszym okręgu. Tym razem do finałów będzie trudna droga, gdyż PZHT zmienił formułę rozgrywek i z każdego makroregionu awans do turnieju głównego wywalczy tylko 1 zespół. Finał 4-ro zespołowy w formule play-off przewidziany jest na początek marca. Jest więc o co walczyć a zwycięzca eliminacji regionalnych będzie walczył bezpośrednio o medale Mistrzostw Polski. Wydział gier i szkolenia Śląskiego Związku zaproponował 4 turnieje eliminacyjne. Pierwszy w Skierniewicach 16.01.2021r.

          Młodsze kategorie mają przewidziane po 3 turnieje o Mistrzostwo Śląska. My zgłaszamy w maluchach, dzieciach i młodzikach po 2 zespoły.

Na zakończenie roku tuż przed Świętami cała sekcja Hokejowego Klubu Sportowego Siemianowiczanka spotkała się na hali Pszczelnik na świątecznym spotkaniu podsumowującym miniony sezon.Wszyscy zawodnicy naszego klubu otrzymali prezent w postaci bluzy sportowej. Wszystko to dzięki staraniom zarządu klubu i sponsorom,którzy walnie przyczyniają się do rozwoju naszej dyscypliny. Na zakończenie z ochota, werwą i radością odśpiewaliśmy tradycyjne kolędy.

         Wszystkie nasze plany i zamierzenia są bardzo ambitne, oby tylko sytuacja epidemiczna w Polsce się ustabilizowała a związane z tym obostrzenia pozwoliły na dalszy rozwój naszej pięknej dyscypliny.

           Osobne podziękowania i życzenia Świąteczne należą się rodzicom naszych dzieci, którzy w tak trudnych czasach z wielkim poświęceniem i zaangażowaniem włączają się w sprawy prawidłowego funkcjonowania naszego klubu, poczynając od przyprowadzania swoich pociech na treningi i włączając się w pomoc przy wyjazdach na turnieje i mecze.

          Dziękujemy Urzędowi Miasta Siemianowice Śląskie, a w szczególności Wydziałowi Kultury i Sportu za wszelką pomoc, możliwość realizacji zadań dotacyjnych oraz przychylny wizerunek naszej dyscypliny w lokalnej społeczności.

          Nad grupami młodzieżowymi nieustannie pieczę czuwają niezawodni trenerzy: Damian Just, Darek Staniczek, Jakub Hamerling i Grzegorz Janota.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice