Inspiracje online – warsztaty rękodzieła w SCK Zameczek

Chociaż obostrzenia związane z pandemią nadal nie pozwalają działać stacjonarnie, jednak Siemianowickie Centrum Kultury nie poddaje się! Od grudnia w SCK Zameczek działają online zajęcia plastyczne, wokalne oraz ceramika.
A już teraz zapraszamy wszystkich miłośników rękodzieła do udziału w warsztatach twórczych z cyklu „Inspiracje online”!!! Nic tak nie relaksuje jak rękodzieło! Dlatego już niedługo rusza cykl warsztatów, które pozwolą Wam w domowym zaciszu odprężyć się i stworzyć małe dzieło sztuki.
Pierwszy warsztat – MAKRAMA – odbędzie się 19 lutego 2021r. o godz. 18.00.
Podczas zajęć będziemy wyplatać za pomocą podstawowych węzłów ozdobę ścienną. Makrama jest bowiem oparta na odpowiednim wiązaniu sznurka aby powstały najróżniejsze formy – od ozdób po torebki. Jest to czynność wysoce relaksacyjna i pozwalająca pracować nad swoją koncentracją, skupieniem, cierpliwością oraz motoryką palców u rąk. Teraz, gdy jesteśmy w domach, makrama może być czymś co wzbogaci nasz czas. Pozwoli odpocząć od obowiązków dnia codziennego lub wspólnie z rodzina stworzyć ozdobę domu!
Niezbędne materiały otrzymacie w formie gotowego pakietu przy zakupie biletu.
Bilety w cenie 30,00 zł do nabycia w SCK ZAMECZEK przy ul. Oświęcimskiej 1, istnieje także możliwość wysyłki materiałów za dodatkową opłatą (12,00 zł).
Warsztaty będą się odbywały w trybie online.

https://www.youtube.com/watch?v=_dLmmxlZ23o
Inspiracje ON-LINE – zapowiedź

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice