Konkurs na innowację społeczną na Śląsku

Fundacja Fundusz Współpracy i Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS zapraszają do udziału w konkursie na innowację społeczną na Śląsku.Organizatorzy konkursu szukają innowacyjnych pomysłów, które w skuteczny sposób rozwiążą palące potrzeby naszego regionu. Degradacja środowiska, depopulacja, niska aktywność zawodowa wśród kobiet, czy brakujący personel medyczny – to tylko niektóre problemy, z którymi zmaga się w szczególności Śląsk. Najlepsze pomysły mogą liczyć na wsparcie w kwocie do blisko 100 tys. zł na opracowanie i wdrożenie konkretnego rozwiązania.
Konkurs na najciekawsze innowacje społeczne na Śląsku realizowany jest w ramach projektu Śląska Przestrzeń Innowacji, to 3-letnie przedsięwzięcie mające na celu zaangażowanie mieszkańców Śląska w rozwiązywanie problemów, z którymi zmagają się na co dzień i zaszczepienie w nich przekonania, że innowacje to często proste rozwiązania w zasięgu ich możliwości.

Zgłoszenia przyjmowane będą przez formularz dostępny na stronie projektu: www.slaska.przestrzeninnowacji.pl do 17 marca 2021 roku.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice