Ostatnia droga Jacka Matusiewicza

Dzisiaj, w Katowicach pożegnaliśmy śp. Jacka Matusiewicza, byłego naczelnika Wydziału Rozwoju UM oraz zastępcę prezydenta Siemianowic Śląskich w latach 2007-2008.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła Msza św. w Kościele Mariackim. Dalsza część ceremonii odbyła się na cmentarzu przy ul. Francuskiej. Oprócz rodziny, wzięli w niej udział liczni przyjaciele i znajomi Zmarłego. Władze miasta reprezentował prezydent Rafał Piech.

Jacek Matusiewicz był, w związku ze swoją ogromną aktywnością polityczną i zawodową, postacią znaną w naszym regionie. Przypomnijmy, pracował m.in. w Związku Gmin Górnego Śląska i Północnych Moraw (dziś: Śląski Związek Gmin i Powiatów), był wiceprezesem w Zakładach Azotowych w Chorzowie, prezesem Funduszu Górnośląskiego S.A., a potem, Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Katowicach. W swojej działalności politycznej, związany był początkowo, jako założyciel struktur regionalnych, z Unią Polityki Realnej, następnie ze Stronnictwem Konserwatywno-Liberalnym, po czym długie lata z Platforma Obywatelską, współtworząc jej śląskie struktury, przewodnicząc siemianowickiej organizacji. Ostatnio stanął w szeregach ugrupowania „Ślonzoki Razem”.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice