Pożegnaliśmy Hilarego Chlebka

Dzisiaj, w Parafii Zmartwychwstania Pańskiego, odbyła się ceremonia pogrzebowa ś. p. Hilarego Chlebka, długoletniego dyrektora ZSZ Huty „Jedność”, a następnie „Arkony”, gdzie także był komendantem działającego przy szkole szczepu harcerskiego. W kierowanej przez siebie szkole wprowadzał nowatorskie formy edukacji, stwarzał ciepłą atmosferę wspólnoty. We wspomnieniach tych, którzy Go znali i współpracowali z Nim, zapisał się, jako wspaniały człowiek, intelektualista, nauczyciel życia, kochany wychowawca.

W imieniu władz miasta zasłużonego dla siemianowickiej edukacji pedagoga pożegnał prezydent Rafał Piech.

Wyrazy głębokiego żalu w związku z odejściem tego cenionego nauczyciela i wychowawcy młodzieży zamieściły na swoich profilach „Meritum”, ZHP oraz „Arkona”, gdzie m. in. czytamy :

„Tak trudno uwierzyć, że Cię nie ma, że to koniec Twojej pięknej historii, że opuściłeś Swoją ukochaną Arkonę. Poświęciłeś jej całe życie. Na zgliszczach, od podstaw zbudowałeś najpiękniejszą szkołę. Zostawiasz nas samych. Choć odszedłeś to pozostawiłeś tu Swoje serce. Każde drzewo, kwiaty, które posadziłeś i pielęgnowałeś, każdy kamień, każda sala będzie przypominać jak drogie było Ci to miejsce.”

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice