Prawdopodobnie ogień zaprószyła „koza”

Dzisiaj (9.02) w godzinach przedpołudniowych, w jednym z mieszkań kamienicy przy ul. Szeflera 15 wybuchł pożar. Prawdopodobną jego przyczyną było zaprószenie ognia przez jednego z mieszkańców feralnego lokalu. Płomień wydostał się ze starego pieca typu „koza” i w błyskawicznym tempie zajął mieszkanie. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w rozprzestrzenieniu pożaru, w dużym stopniu pomogły zgromadzone tam kartony oraz inne łatwopalne przedmioty.  

– Po tym zdarzeniu mieszkanie nadaje się do generalnego remontu – mówi Anna Dolny z Wydziału Gospodarki Lokalowej siemianowickiego Urzędu Miasta.

W akcji ratowniczej udział brały 4 zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Siemianowic Śląskich.

– Działania strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w całym budynku – mówi kpt. Mariusz Rozenberg. – Z uwagi na silne zadymienie z budynku ewakuowano 7 osób – dodaje.

Po oddymieniu, upewnieniu się (za pomocą kamery termowizyjnej) czy w pomieszczeniach nikt nie został, strażacy dokonali pomiarów na obecność tlenku węgla w całym budynku. Po stwierdzeniu braku zagrożenia lokatorzy pozostałych lokali mogli powrócić do swoich mieszkań. Jedna z ewakuowanych osób musiała skorzystać z pomocy ambulatoryjnej.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice