Aktywni on-line w ZSOiZ

Nauczanie zdalne wcale nie musi ograniczać aktywności szkolnej, czego świadkami jesteśmy już prawie od roku. W ubiegłym tygodniu uczniowie Branżowej Szkoły czynnie wzięli udział w uczczeniu Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Hasłem przewodnim był cytat Franciszka Ksawerego Dmochowskiego: „A nade wszystko szanuj mowę twą ojczystą. Nie znać języka swego – hańbą oczywistą!”, który wprowadził nas w świat polskiej poezji i prozy. Przez cały tydzień młodzież aktywnie udzielała się w mediach społecznościowych szkoły, gdzie musiała zmierzyć się z zadaniami dotyczącymi frazeologii, etymologii oraz gramatyki. Elitarne grono noblistów zarażało nas encyklopedyczną pasją i zachęcało do przekraczania granic bezkompromisowej jasności postrzegania świata.

Nie zwalniamy jednak tempa i już w kolejnym tygodniu przygotowujemy tydzień z językiem angielskim! Dlaczego angielski jest tak popularny na całym świecie? Wszystko przez Imperium Brytyjskie i… iPhone’a! Poznamy słowa angielskiego pochodzenia, które na stałe zagościły w słownikach innych krajów. Internet bądź iPhone to tylko dwa najbardziej znane przykłady takich słów. Na śniadaniu z królową angielską będziemy poznawać sposoby na szybką i skuteczną naukę języka obcego poprzez skojarzenia i wizualizację zwrotów – będą rebusy, zagadnienia i quizy.

W następnym tygodniu marca udowodnimy, że królowa nauk – matematyka wcale nie jest trudna. Rozpoczniemy bowiem od święta liczby π– „πFest”, podczas którego, właśnie Ludolfina będzie zachęcać uczniów do rozwijania sprawności rachunkowej poprzez rebusy matematyczne zagadki, zadania tekstowe związane z liczbą π. A to wszystko zmotywuje nas do logicznego myślenia, które sprawia, że jesteśmy w stanie przekraczać granice miejsca, czasu i rzeczywistości – i to w ciągu ułamka sekundy.

Ludolfina opowie nam jak pojawiła się przy budowie biblijnej świątyni i jak to się stało, że pozostała z nami do dziś. Czeka na Was również ciekawy konkurs – bicie rekordu w zapamiętywaniu kolejnych cyfr liczby π.

Zdalnie – nie znaczy nudno!

Zachęcamy wszystkich do włączenia się w zabawę z uczniami Branżowej szkoły I stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II.

Więcej na stronie szkoły www.zsoiz.pl oraz na naszym facebooku Branżowa Szkoła I-go stopnia nr 2 im. św. Jana Pawła II w ZSOiZ | Facebook

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice