COGITO w czołówce EU-WISE YOUNG CITIZENS-CONSUMERS!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że nasza szkoła znalazła się w elitarnej grupie TYLKO 6 szkół w Polsce, które dostały się do realizacji programu.

Celem projektu jest zwiększenie nabywania kompetencji społecznych i obywatelskich oraz zrozumienie wartości i podstawowych praw przez młodych ludzi. W trakcie realizacji uczestnicy wezmą udział w debatach, działaniach oraz promocji nowych wzorów konsumpcyjnych.

Wybrane i zaproszone do współpracy placówki, a wraz z nimi nauczyciele-liderzy oraz młodzież będą uczestniczyć w procesie zbierania przykładów działań i projektowania materiałów upowszechniających dobre praktyki dla społeczności przyjaznych dla Sprawiedliwego Handlu.

W projekcie udział biorą organizacje pozarządowe z następujących krajów: Włochy, Rumunia, Polska i Belgia.

Jak wszystkim wiadomo nie tylko w Siemianowicach, ale i w kraju COGITO zajmuje jedno z czołowych miejsc w promocji działań na Rzecz Sprawiedliwego Handlu już od wielu, wielu lat, a nasi nauczyciele nie tylko realizują programy w tym obszarze, ale także szkolą innych liderów szkół w Polsce.

Wszystkie działania z tego zakresu idealnie wpisują się w profile kształcenia Zespołu Szkół COGITO, dlatego tez nasi uczniowie i absolwenci mają świadomość wagi tej tematyki i z takimi doświadczeniami i umiejętnościami opuszczają mury naszej szkoły. 

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice