Matejkowiczka wyróżniona w konkursie ogólnopolskim

Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Matejki od lat wyróżniają się artystycznymi pasjami i godnie naśladują patrona liceum. Mistrz Jan jest zapewne dumny z kolejnego sukcesu Matejkowiczów – Julia Kompała z klasy 3c została wyróżniona w 13. Ogólnopolskim Konkursie Fotograficznym „Portret 2021”. Jury wśród 11 326 uczestników dostrzegło i doceniło prace siemianowiczanki.

Fragmenty laudacji: „z uwagą obserwuje Pani przestrzeń dookoła siebie i podejmuje próby jej kreatywnego wykorzystania. Podoba nam się stworzona przez Panią kompozycja” czy „Ładnie podzieliła Pani kadr przez linie horyzontu, a ustawiając parę na środku – stworzyła Pani poczucie porządku i harmonii.  Dobrze wybrzmiewają tutaj emocje modeli, jest w tym nieco humoru, ale i miłości oraz Ma Pani potencjał — warto o to zadbać, dla siebie, dla własnego samopoczucia i rozwoju”, świadczą o niezaprzeczalnym talencie Matejkowiczki i o możliwościach, które się przed nią rysują.

Fotografia wywarła duży wpływ na przemiany w sztuce, a kiedy się pojawiła, wiele mówiono o końcu malarstwa, na szczęście złe wróżby się nie spełniły. Obecnie aparat traktowany jest jako „przedłużenie oka” – najlepszy środek do uchwycenia chwili i dobrze o tym wie nagrodzona Matejkowiczka. GratulujeMY i życzyMY dalszych sukcesów!

Zdjęcia na szkolnym FB: https://www.facebook.com/mateja2lo

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice