„W stronę słońca” – VIII Festiwal Meritum Wizji w ZSTiO „Meritum”

„W stronę słońca” jest motywem przewodnim tegorocznego VIII Festiwalu Meritum Wizji – cyklicznej imprezy artystycznej organizowanej przez ZSTiO „Meritum”, objętej od kilku lat Honorowym Patronatem Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach – Delegatura w Bytomiu.

Festiwal Meritum Wizji do tej pory składał się z konkursów: recytacji, piosenki i fotografii oraz innych talentów artystycznych. W konkursach tych brali udział uczniowie ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich z Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Katowic i Czeladzi.

Młodzi artyści podczas poprzednich edycji Festiwalu Meritum Wizji mieli możliwość zaprezentowania szerszej publiczności swoich wokalno – muzycznych, recytatorskich i językowych umiejętności oraz literackich i fotograficznych zainteresowań. Na meritumowskiej scenie uzdolnieni uczniowie śpiewali, recytowali, tańczyli, grali na różnych instrumentach, wykonywali piosenki oraz utwory poetyckie bądź prozatorskie w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Natomiast w festiwalowej galerii młodzi fotograficy przedstawiali swoje prace fotograficzne.

W tym roku szkolnym z powodu pandemii koronawirusa COVID-19 oraz kształcenia zdalnego w ramach VIII Festiwalu Meritum Wizji odbędzie się tylko konkurs fotograficzny, który zostanie przeprowadzony wyłącznie drogą elektroniczną od marca do maja 2021 roku.

Do udziału w Konkursie Fotograficznym „W stronę słońca” – „Słońce”, „Sun”, „Sonne”, „Sol”, „Soleil”, „Cолнцe” jego organizatorzy zapraszają młodzież ZSTiO „Meritum” oraz uczniów klas szóstych, siódmych i ósmych szkół podstawowych z Siemianowic Śląskich i miast sąsiednich.

Organizatorzy Festiwalu mają nadzieję, że pomimo niesprzyjających, covidowych warunków, a może właśnie na przekór nim, uczniowie z chęcią wezmą udział w konkursie, którego celem jest rozwijanie zainteresowań i umiejętności fotograficznych, rozbudzanie ich aktywności twórczej i wrażliwości estetycznej oraz popularyzacja uczniowskich pasji. Wyrażają też przekonanie, że wszystkie nadesłane konkursowe zdjęcia dostarczą wspaniałych wrażeń artystycznych, a słoneczna tematyka konkursu doda wszystkim tak potrzebnej energii, siły, radości i nadziei na lepsze jutro i szybki powrót do normalności.

Regulamin Konkursu Fotograficznego „W stronę słońca” – „Słońce”, „Sun”, „Sonne”, „Sol”, „Soleil”, „Cолнцe” znajduje się poniżej oraz na stronie internetowej ZSTiO „Meritum”http://zstiomeritum.edu.pl/autor: Ksenia Hadryan, Elżbieta Święch, Meritum

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice