Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś

4 kwietnia przypada Światowy Dzień Zwierząt Bezdomnych. Uczestnicy 12-1 Hufca Pracy w Siemianowicach Śląskich postanowili zwrócić uwagę na nieprzemyślane podejmowanie decyzji o posiadaniu zwierząt. Grupa inicjatywna Ogólnopolskiego konkursu Inicjatyw Samorządowych uczestników OHP pt.: Aktywność Dobry Wybór, chciała zachęcić swoich młodszych kolegów do włączenia się do happeningu mającego na celu stworzenie historii o psie porzuconym przez ludzi.

Po wcześniejszych wizytach w schroniskach dla bezdomnych zwierząt pojawiła się idea mająca na celu rozszerzenie wśród młodzieży problemu bezpańskich psów. Autorzy inicjatywy wraz z wychowawcami skontaktowali się z kadrą pedagogiczną Świetlicy Środowiskowej „Szafranki” w Siemianowicach Śląskich w celu nawiązania współpracy. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi, przygotowano plakat przewodni a następnie podopiecznym świetlicy została przedstawiona historia o piesku Tofiku. Zadaniem dzieci było dokończenie jej w formie graficznej. Intencją pomysłu było pobudzenie wyobraźni oraz emocji. Po przekazaniu prac grupie inicjatywnej zostały one sfotografowane i zaprezentowane na stronie fanpage Szafranek oraz Hufca pracy 12-1.

Dodatkowo młodzież hufca wraz z wieloletnim pracodawcą naszych uczestników – sklepem zoologicznym “Masson”, mieszczącym się w Chorzowie przy ul. Powstańców 4 zebrali najpotrzebniejsze rzeczy na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie. Grupa inicjatywna przekazała dary opiekunom schroniska.

Akcja pt.: „Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” ma na celu uwrażliwienie młodzieży na krzywdę zwierząt – głód, cierpienie, brak schronienia czy ludzką agresję. Zwraca uwagę na fatalny los zwierząt pozbawionych opieki.

Mamy nadzieję, że podczas realizacji przedsięwzięcia, każda osoba w nim uczestnicząca zastanowiła się jak można włączyć się w poprawę sytuacji czworonożnych towarzyszy życia.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice