Śniadek w finale

To już trzecia edycja konkursu „Potyczki prawne”, którego organizatorem jest I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich.
Z każdą odsłoną wydarzenie zyskuje na popularności, stając się rozpoznawalne nie tylko już w sąsiednich miejscowościach, ale też i w Warszawie czy Gdańsku. Stale pozyskujemy do współpracy kolejne podmioty, które chętnie angażują się w przygotowanie wydarzenia, prawdziwego święta edukacji prawnej. W tym gronie witamy Instytut Prawa i Społeczeństwa INPRIS z Warszawy oraz Górnośląską Wyższą Szkołę Handlową.

Tegoroczne rozgrywki to rywalizacja aż 9 szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. W grudniu przeprowadzone zostało losowanie trzech grup eliminacyjnych. Ślepy los przydzielił Śniadekowi bardzo silnych rywali: IV LO im. Stanisława Staszica z Sosnowca oraz Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego z Katowic. 30 marca odbyły się zatem bardzo emocjonujące potyczki w ramach Grupy A. Uczestnicy wygłaszali płomienne mowy, które oceniali jurorzy będący na co dzień pracownikami naukowymi Uniwersytetu Śląskiego, Wyższej Szkoły Humanitas oraz Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej.

Jury zgodnie uznało, że uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom merytoryczny. Reprezentacja siemianowickiego Śniadeka nie wystraszyła się renomowanych przeciwników i wygrała dość znacznie, zdobywając aż 8 punktów, zaś rywale otrzymali solidarnie po 5 punktów. To ogromny sukces najstarszego liceum w Siemianowicach Śląskich, które reprezentowały Agnieszka Wojciechowska i Aleksandra Majchrzyk.

Z niecierpliwością czekamy na Finał, który zaplanowany jest na 1 czerwca. Rywali poznamy 7 i 8 kwietnia, gdyż wtedy rywalizują szkoły wylosowane do grup B i C. Michał Szwestka ELIMINACJE DO FINAŁU – GRUPA A (30.03.2021): I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich – 8 pkt (awans do Finału), IV LO im. Stanisława Staszica w Sosnowcu – 5 pkt, Zespół Szkół Ekonomicznych im. Wojciecha Korfantego w Katowicach – 5 pkt. ELIMINACJE DO FINAŁU – GRUPA B (7.04.2021): Zespół Szkół Ekonomicznych im. Karola Adamieckiego w Dąbrowie Górniczej, IX LO im. Wisławy Szymborskiej w Sosnowcu, I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Akademickim Zespole Szkół w Piekarach Śląskich. ELIMINACJE DO FINAŁU – GRUPA C (8.04.2021): I LO im. Waleriana Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej, III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach, I LO im. Tadeusza Kościuszki w Mysłowicach. FINAŁ (1.06.2021): I LO im. Jana Śniadeckiego w Siemianowicach Śląskich, Zwycięzca Grupy B, Zwycięzca Grupy C.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice