Na Bytkowie – artystycznie i przebojowo

Dużo się działo w Siemianowickim Centrum Kultury – Bytków podczas minionego weekendu. W piątek 11 czerwca, w sali widowiskowej na Bytkowie, jubileusz 40-lecia pracy artystycznej świętował Bohdan Lizoń. Artysta od wielu lat związany z naszym miastem, debiutował jako gitarzysta, w wieku 18 lat w Żaganiu. W jego twórczości można odnaleźć inspiracje jazzem, bluesem, soulem. Ma na swoim koncie 5 autorskich płyt. Podczas koncertu usłyszeliśmy utwory z ostatniej płyty „ To the Promised Land”. Na scenie towarzyszył mu na kontrabasie Grzegorz Piętak. Piątkowy wieczór upłynął otulony pięknymi dźwiękami gitary i kontrabasu. Nie zabrakło wzruszeń , gratulacji i życzeń od Prezydenta Miasta, Radnych, Siemianowickiego Centrum Kultury i wszystkich doceniających twórczy indywidualizm Bohdana Lizonia.
W sobotnie przedpołudnie, 12 czerwca, przed działającą w SCK – Bytków Pracownią Plastyczną OKIENKO odbył się plener malarski. Okienkowicze, którzy przez pandemię nie mogli uczestniczyć w zajęciach plastycznych, w sobotę mogli wrócić na chwilę do farb i sztalug, próbując oddać piękno łąki, wyrosłej przed Pracownią.
Niedziela rozbrzmiewała na Bytkowie śląskimi szlagierami. Na scenie, wprowadzani humorem i dowcipem znanego prezentera radiowego Andrzeja Misia, śpiewali swoje przeboje artyści znani ze śląskich rozgłośni . Usłyszeliśmy Tomasza Calickiego, zespół Harmonic, Wesołego Masorza, Metrum Reni&Marco. Przebojami operetki koncert ubarwili Kamil Roch Karolczuk i Joanna Wojtaszewska. Publiczność wspaniale się bawiła i opuszczała mury SCK na Bytkowie w dobrych humorach i optymizmem ufając, że to co złe już minęło i przed nami lato pełne koncertów i pięknych wydarzeń.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice