Półkolonie w MDK

Ze względu na sytuację epidemiczną, miejsca na tegorocznych półkoloniach, które odbędą się w 6 turnusach, ograniczone zostały do 60. 

I turnus    od  28.06-2.07.2021

II turnus   od  5.07- 9.07.2021

III turnus  od 12.07-23.07.2021

IV turnus  od 26.07-6.08.2021

V turnus   od 9.08-20.08.2021

VI turnus  od 23.08-27.08.2021

Uczestnicy półkolonii korzystać będą z zaplecza sportowego Młodzieżowego Domu Kultury im. dr. H. Jordana w Siemianowicach Śląskich. Organizatorzy przygotowali dla nich szereg atrakcyjnych wycieczek. Poza wycieczkami, podczas których dzieci będą poznawać kulturę duchową i materialną regionu, czekają na nie inne atrakcje. Przewidziano wyjazdy do kin, zabawy w kręgielni oraz na basenie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających czuwać będzie kierownik, 6 wychowawców oraz wykwalifikowana pielęgniarka. Koloniści będą korzystać z posiłków – obiad serwowany będzie w pobliskiej Restauracji „Familijna”.

W czasie półkolonii przewidziane są następujące zajęcia:

 I. Wizyty w muzeach: Kopalnia Guido w Zabrzu, Zamek Obronny w Będzinie, Muzeum Śląskie, Muzeum Miejskie w Siemianowicach Śląskich, Park etnograficzny w Chorzowie.

II.Zajęcia sportowe: kąpielisko miejskie, gry i zabawy ruchowe, rozgrywki piłki nożnej i siatkowej, zawody sportowe.

III.Wyjazdy do kina i z o.o., Wesołego Miasteczka.

IV.Spotkanie z przedstawicielami Straży Pożarnej i Policji, Straży Miejskiej, pogadanki.

V.Zajęcia świetlicowe: gry i zabawy logiczne, zajęcia w sali komputerowej. Półkolonie bogate są w wycieczki, zabawy oraz spotkania z ciekawymi ludźmi. Prowadzone są różne zajęcia – gry, zabawy świetlicowe, zajęcia plastyczne, wyjazdy na wycieczki, szczególny nacisk położony jest na aktywny wypoczynek poprzez zajęcia sportowo-ruchowe.

Dla półkolonii została opracowana procedura organizacji bezpiecznych półkolonii podczas epidemii koronawirusa SARS-CoV-2, która będzie przestrzegana przez kadrę oraz uczestników.

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice