SCK-Bytków rusza z koncertami

Siemianowickie Centrum Kultury-Bytków z góralską swadą i dobrym humorem przywitało publiczność po przerwie wymuszonej pandemią.
W piątek 5 czerwca, zagrał zespół BACIARY. Górale nie zawiedli swoich fanów – energia, radość, dowcip i rytmy, przy których nie sposób było wysiedzieć na wyznaczonych miejscach, wypełniły salę widowiskową przy ul. Niepodległości 45.
W sobotę, szóstego czerwca scena należała do Ireneusza Krosnego – artysty łączącego od wielu lat sztukę pantomimy z kabaretem. Mim mistrzowsko posługujący się swoim ciałem zachwycał techniką i poczuciem humoru. Skecze opowiadane najbardziej uniwersalnym językiem – językiem ruchu i gestu bawiły i zachwycały techniką wykonania. Świat zewnętrzny malowany za pomocą gestu i dźwięku budował realistyczną, przestrzeń do humorystycznej opowieści z zaskakującą pointą.
Z przytupem i uśmiechem przełamaliśmy pandemiczne milczenie. Na następną imprezę zapraszamy już w piątek 11 czerwca. W SCK-Bytków świętować będziemy 40-lecie pracy artystycznej Bohdana Lizonia. Są jeszcze bilety. Serdecznie zapraszamy.

Galeria

Autor:

  • Biuro Prasowe UM Siemianowice

    Biuro Prasowe UM Siemianowice

foto: Archiwum UM Siemianowice